Strona główna » VII OTWARTE MISTRZOSTWA POMORZA W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM

VII OTWARTE MISTRZOSTWA POMORZA W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM

by Świnoujście w sieci

5 kwietnia 2014 w Świnoujściu odbył się Międzynarodowy Turniej Pomerania Open VII, którego organizatorem po raz VII był Uczniowski Ludowy Klub Sportów Walki Pomorze Świnoujście. Zawody odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście.

W turnieju wzięło udział ponad 210 zawodników z 17 klubów, min. z Bydgoszczy, Gdańska, Sopotu, Bornego Sulinowa, Śremu, Kórnika, Jarocina, Pleszewa i Olsztyna oraz nasi zachodni sąsiedzi z Anklam i Greifswaldu Turniej został objęty patronatem Prezydenta Miasta Świnoujścia, który dokonał uroczystego otwarcia. Oprócz pana Prezydenta gośćmi honorowymi byli: Przewodniczący Rady Miasta pan Paweł Sujka, Naczelnik Wydziału Turystyki, Promocji, Kultury i Sportu pani Katarzyna Rówińska oraz Sekretarz Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS pani Maria Tumanowicz.

Zawody rozgrywane były jednocześnie na 3 matach. Młodzież rywalizowała w trzech grupach wiekowych: młodzik (10-12 lat), kadet (13-14 lat) i Junior (15-17 lat). Większość kategorii była mocno obsadzona. Podczas oficjalnego otwarcia zawodów odbyły się 3 bardzo widowiskowe walki finałowe z udziałem naszych zawodników. Pomiędzy można było podziwiać tancerki z zespołu tanecznego „Atu”, a także obejrzeć pokaz taekwondo w wykonaniu grupy pokazowej z naszego klubu. Podczas otwarcia wystąpił również świnoujski raper – Kaczy, który zachęcał do uprawiania sportu piosenką: „Sport to zdrowie”.

Nasz klub reprezentowało 35 zawodników. Łącznie zdobyliśmy: 7 złotych medali, 12 srebrnych i 9 brązowych. Wśród młodzików na szczególne wyróżnienie zasługują Karina Mietelska i Julia Helon, które wywalczyły złota w mocno obsadzonych kategoriach. Dziewczyny stoczyły po 3 pojedynki i wszystkie wygrały. Wśród chłopców na wyróżnienie zasługuje Maciej Kozłowski, który stoczył dwa dobre pojedynki – obydwa wygrał. Niestety kontuzja nie pozwoliła mu na udział w finale i Maciek zdobył srebrny medal. Bardzo pozytywnie zaprezentowali się również nasi początkujący zawodnicy. Wanesa Blacharczuk wygrała dwa pojedynki, a w finale uległa przeciwniczce i uplasowała się na drugim miejscu.

Nikodem Kogowski również wygrał dwie walki i zdobył brązowy medal. W kategorii kadetów gratulacje należą się Gabrysi Zienko, która wygrała walkę finałową z doświadczoną zawodniczką z Pleszewa, posiadaczką czarnego pasa .Również bardzo dobrą walkę z zawodnikiem z wyskokim stopniem stoczył Mateusz Szczytniewski i stanął na najwyższym podium. Pozytywnie wypadli Kamil Bońkowski i Oskar Mądzelewski obaj stoczyli po kilka dobrych pojedynków , zdobywając srebrne medale. Wśród juniorów najlepiej spisał się Łukasz Chmielarz, który wygrał półfinał w ładnym stylu, a walce finałowej spotkał się z aktualnym Mistrzem Polski ze Śremu. Ich walka była bardzo widowiskowa. Niestety Łukasz nieznacznie uległ przeciwnikowi i zdobył srebrny medal.

Komplet wyników:
I MIEJSCE: Karina Mietelska, Mariusz Kamiński, Magdalena Paszke, Gabriela Zienko, Bernard Markiewicz, Mateusz Szczytniewski, Julia Helon.

II MIEJSCE: Wanesa Blacharczuk, Maciej Kozłowski, Marcel Janaszczyk, Szymon Łukaszewicz, Victoria Trzybińska, Cecylia Somska, Kamil Bońkowski, Oskar Mądzelewski, Patrycja Pietrzakowska, Łukasz Chmielarz, Kacper Szmyt, Kacper Czorniej

III MIEJSCE: Wiktoria Szylkiewicz, Agata Kolańska, Nikodem Kogowski, Oliwier Jędruch, Adam Kołdon, Joanna Frej, Barbara Sosin, Kamil Kostrzewa, Dawid Elminowski

Organizatorzy składają podziękowania Urzędowi Miasta i OSiR Wyspiarz, a także dyrektorowi ZSO panu Bogusławowi Mędrkowi za wszelką udzieloną pomoc.

Swoją wdzięczność wyrażają również wszystkim rodzicom i wolontariuszom, którzy pomogli przy organizacji turnieju
Eliza Kuczyńska
Sławomir Błażejczyk

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW