Najbliższe 5 lat za kratkami może spędzić 23-letni mieszkaniec Świnoujścia, który wczoraj został zatrzymany w związku z kradzieżą wózka dziecięcego o wartości blisko 600 zł. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kilka minut po tym, jak personel sklepu z akcesoriami dziecięcymi powiadomił świnoujską policję o zuchwałej kradzieży. Sprawcy dziś zostanie przedstawiony zarzut.

Wczoraj po godzinie 16.00 oficer dyżurny świnoujskiej komendy otrzymał zgłoszenie od personelu sklepu, mieszczącego się w centrum miasta, o kradzieży dokonanej przez mężczyznę, który ukradł dziecięcy wózek, po czym szybko oddalił się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 600 zł.

Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu oficera dyżurnego oraz dobrej współpracy z żeglugą świnoujską, sprawcę zatrzymano, a wózek odzyskano kilka minut po zgłoszeniu.

23-letni mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych na promie miejskim i zamierzał przeprawić się na prawobrzeżną część miasta. Nie zdążył jednak dotrzeć do obranego celu, gdyż po zatrzymaniu został przewieziony do komendy.
140405_wozek

23-latek minioną noc spędził w policyjnym areszcie, natomiast dzisiaj będzie przesłuchiwany i zostaną mu przedstawione zarzuty.
Odzyskany wózek został przekazany właścicielowi. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska