Strona główna » Dzień otwarty w zachodniopomorskich urzędach skarbowych

Dzień otwarty w zachodniopomorskich urzędach skarbowych

by Świnoujście w sieci

5 kwietnia 2014 roku (sobota) we wszystkich urzędach skarbowych w całej Polsce (z wyjątkiem urzędów wyspecjalizowanych) odbędzie się kolejny Dzień Otwarty.

Dla większości Polaków sobota jest dniem wolnym od pracy i dlatego dogodnym do złożenia wizyty w urzędzie skarbowym. Celem „Dnia Otwartego”, podobnie jak w latach ubiegłych, jest przybliżenie podatnikom specyfiki pracy urzędu oraz pokazanie, że urząd jest im przyjazny i otwarty na ich potrzeby. Tego dnia pracownicy urzędów udzielą wszystkim zainteresowanym osobom, wskazówek na temat wypełniania druków zeznań rocznych, a także poradzą jak rozwiązać inne problemy z zakresu prawa podatkowego. Z doświadczeń administracji skarbowej wynika, iż co roku największym zainteresowaniem ze strony podatników cieszy się możliwość złożenia rocznego zeznania podatkowego i uzyskanie dodatkowych informacji z tym związanych. Możliwość taka zostanie stworzona podatnikom także w tym roku.

Urzędy będą przyjmować podatników w godzinach 9:00 do 13:00.

Osoby, które nie skorzystają z „Dnia otwartego”, a mają problemy z wypełnieniem swojego zeznania rocznego, powinny odwiedzić stronę www.szybkipit.pl lub skorzystać z pomocy Krajowej Informacji Podatkowej pod ogólnopolskim numerem telefonu 0801 055 055 (lub 22 330 0330 z telefonów komórkowych).
Zachęcamy także podatników by złożyć zeznanie roczne bez wychodzenia z domu przez Internet za pomocą strony www.e-deklaracje.gov.pl lub przy pomocy dostępnej tam aplikacji desktopowej.
W tym roku już 30% podatników wybrało tę formę rozliczenia (w zeszłym roku odpowiednio 18%). Do urzędów skarbowych w naszym województwie wpłynęło ponad 100 tys. elektronicznych zeznań rocznych.

Urzędy skarbowe uruchomiły stanowiska, na których można złożyć zeznanie przez Internet lub uzyskać informację, jak tego dokonać samodzielnie.

Złożenie deklaracji przez Internet pozwoli uniknąć najczęściej popełnianych błędów, takich jak:
– błędne dane identyfikacyjne (NIP zamiast Pesel, NIP pracodawcy przepisany z PIT-11)
– nieaktualny formularz,
– w przypadku wspólnego zeznania składanego przez małżonków, brak pomnożenia wyliczonego podatku od połowy dochodów przez 2,
– błędy rachunkowe, brak zaokrąglenia podstaw opodatkowania i kwot podatku należnego,
– brak załączników do zeznań,
– brak podpisu podatnika.

Aktywne pola formularzy z wyjaśnieniami pozwolą również prawidłowo rozliczyć ulgę na dzieci, która obowiązuje w tym roku na nowych zasadach.

Wydłużone godziny pracy.

W dniach 28, 29 i 30 kwietnia br. urzędy skarbowe w zależności od lokalnych potrzeb wydłużą czas pracy. Informacje w tym zakresie dostępne będą w zakładkach urzędów na stronie www.izba-skarbowa.szczecin.pl .

Maciej Koniuszewski
Rzecznik prasowy
Izby Skarbowej w Szczecinie

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW