Fot. Joanna Szafrańska

„ …Tak! Znowu! Wbijać się coraz srożej: słowami w serce, sercem w słowa i trwać w uporze.” (Julian Tuwim)

W dniach od 24 do 27 marca 2014 roku po raz czternasty odbyły się szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Inspiracją tegorocznych uroczystości stała się postać Juliana Tuwima. Tradycyjnie rywalizacja klas pierwszych rozpoczęła się testem – w tym roku z wiedzy o życiu i twórczości poety. Kolejnymi elementami konkursu były: przygotowanie plakatu, portfolio
i zaprezentowanie małej formy teatralnej. W kategorii testu zwycięzcami zostali: I miejsce Szymon Ryszka z klasy I A, II miejsce Paulina Jaczewska z klasy I C, III miejsce ex aequo Angelika Jaworska z klasy I D i Wiktoria Rombalska z klasy I B. W kategorii przedstawienie, plakat, portfolio bezkonkurencyjna okazała się klasa I C, II miejsce zdobyła klasa I B, natomiast klasy I A i I D otrzymały wyróżnienia. Zwycięska klasa będzie reprezentowała szkołę w Miejskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych ARA.

Fot. Joanna Szafrańska
Fot. Joanna Szafrańska
Fot. Joanna Szafrańska
Fot. Joanna Szafrańska

W dniu ogłoszenia wyników konkursu teatralnego 27 marca 2014 rozstrzygnięty został także konkurs literacki współorganizowany przez nasze liceum i świnoujski oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów. Tematem przewodnim konkursu było pytanie” W świecie marzeń…czyli?” Lauretką konkursu została uczennica klasy II C Anna Jaroszewska.
Sponsorami konkursów byli: Północna Izba Gospodarcza (F.H. DUET i AC Systemy Komputerowe), SNaP oraz Rada Rodziców przy LO z Oddziałami Integracyjnymi im Mieszka I.
Uczniowie i organizatorzy konkursów serdecznie dziękują sponsorom za ufundowanie cennych nagród rzeczowych i pieniężnych.

Joanna Szafrańska, Iwona Dominiak, Katarzyna Dudeńko