Strona główna » I MIEJSCE DRUŻYNOWO W GREIFSWALDZIE!

I MIEJSCE DRUŻYNOWO W GREIFSWALDZIE!

by Świnoujście w sieci

W minioną niedzielę, tj. 16-go marca 2014 w Greifswaldzie odbył się turniej „Starter Cup” w taekwondo olimpijskim. Przeznaczony był dla osób posiadających stopień 10-6 kup, czyli zawodników początkujących. W zawodach wzięło udział 11 ekip – głównie z Niemiec. Nasz klub reprezentowała grupa 35 zawodników w wieku od 7 do 14 lat, którzy wywalczyli 15 złotych medali, 11 srebrnych i 3 brązowe.

karate (2)

W klasyfikacji generalnej nasz klub stanął na najwyższym podium. Na wyróżnienie zasługują szczególnie dzieci, które startowały w konkurencji walki po raz pierwszy. Najmłodszym naszym zawodnikiem był Kajetan Rupar, który ma zaledwie 7 lat. Wygrał dwie walki z dużą przewagą punktową i zdobył złoty medal. Kolejnym młodym zawodnikiem był Kacper Czaja. Zdeklasował on swoich przeciwników. W półfinale zwyciężył 42:22, w finale natomiast wygrał 76:0. Był to niewątpliwie rekord tych zawodów, a na pewno też najwyższa wygrana naszego zawodnika w historii klubu.

karate (4)
Wśród nieco bardziej doświadczonych zawodników bardzo dobrze zaprezentowała się Basia Kozłowska, która zwyciężyła dwukrotnie i stanęła na najwyższym podium. Oskar Rożko musiał natomiast wygrać trzy pojedynki, aby zdobyć złoty medal. Tak też się stało. Kolejną osobą zasługującą na wyróżnienie jest Gabrysia Trzybińska, która w finale nie dała szans rywalce i zwyciężyła 58:7.
Wśród starszych zawodników – kategoria kadet – bardzo dobrze zaprezentowała się Basia Sosin, dla której były to pierwsze zawody. Żeby wygrać kategorię, musiała stoczyć dwie walki. Na tych zawodach zadebiutował też Kamil Bońkowski, któremu również udało mu się stanąć na najwyższym podium.

karate
KOMPLET WYNIKÓW:
I miejsce: Amani Olivier, Blacharczuk Wanesa, Bońkowski Kamil, Czaja Kacper, Dubik Oskar, Frej Joanna, Helon Julia, Hływa Patryk, Jankowska Wiktoria, Kolańska Agata, Kozłowska Barbara, Rożko Oskar, Rupar Kajetan, Sosin Barbara, Trzybińska Gabriela.
II miejsce: Bojadzijew Konrad, Dąbrowska Roksana, Drozd Olaf, Hływa Jagoda, Jędruch Oliwier, Mądzelewski Oskar, Motowilczuk Wiktor, Niewiadomski Wiktor, Somska Cecylia, Szczytniewski Mateusz, Zienko Weronika
III miejsce: Kowalewski Jakub, Sienkiewicz Adam, Szylkiewicz Wiktoria,
Poza podium: Janaszczyk Marcel, Kozłowski Maciej, Łukomski Hubert, Murawski Arkadiusz, Rychlik Piotr, Zając Jakub

tekst
Eliza Kuczyńska i Sławomir Błażejczyk

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW