Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami klas I Szkoły Podstawowej Nr 4 w Świnoujściu, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, w szkole, w domu i podczas zabawy. Do wspólnej nauki o bezpieczeństwie zachęcał policyjny Gryfuś oraz Puchatek z „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

2_700x525

Świnoujscy policjanci czynnie włączają się w oddziaływania wychowawcze i przekazują uczniom wiedzę o potencjalnych zagrożeniach w domu, szkole i na drodze. Funkcjonariusze po raz kolejny odwiedzili uczniów klas pierwszych, tym razem w Szkole Podstawowej Nr 4.

Policyjny Gryfuś z programu profilaktycznego „Przyjaciele Gryfusia” oraz Puchatek z „Klubu Bezpiecznego Puchatka” pomagali policjantom w przekazywaniu informacji i porad o bezpiecznych zachowaniach. Pomocnym elementem edukacji był przekazany wcześniej uczniom „Elementarz Zasad Bezpieczeństwa”, którego głównym bohaterem jest Gryfuś. To ilustrowany bohater elementarza stworzonego przez policjantów, właśnie z myślą o uczniach klas od I do III. Ten książkowy bohater przez wszystkie stronice elementarza udziela cennych wskazówek na temat zasad bezpieczeństwa.

3_700x525

Wczoraj, dzieci wspólnie z Gryfusiem i Puchatkiem, poznawały zasady bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Pierwszoklasiści, pod okiem policjantki, uczyli się prawidłowych zachowań na drodze, uczyli się i zapamiętywali ważne telefony alarmowe oraz dowiedzieli się, że pod numery telefonów alarmowych nie wolno telefonować dla żartu czy zabawy.Policjanci przypomnieli uczniom zasady kontaktu z nieznajomym a także radzili jak spędzać czas w domu i w szkole, a także bawiąc się na podwórku.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska