Strona główna » noc/moc/słów w miejscu sztuki44

noc/moc/słów w miejscu sztuki44

by Świnoujście w sieci

Poezja śpiewana i slam poetycki, wypełnią sobotni wieczór w miejscu sztuki44.
15 marca o godzinie 19.44, usłyszymy poezję Bułata Okudżawy w wykonaniu chóru Chwaty pod dyrekcją Barbary Okoń i wiersze poetów klubu literackiego Na Wyspie.
Sobotnie wydarzenie jest kolejnym elementem projektu „tożsamość miejsca” budującego społeczność lokalną poprzez sztukę. Zapraszamy do miejsca sztuki44 przy ulicy Armii Krajowej 13, na wieczór wypełniony słowami.

Także ci, którzy czują potrzebę wyrażenia siebie poprzez wiersz, mogą zaprezentować swoją poezję czy krótką formę literacką podczas wieczornego spotkania. Formuła slamu poetyckiego może im to ułatwić, a z pewnością obecność wielu utalentowanych osób, na pewno stworzy odpowiednio przychylną atmosferę. Miejsce sztuki czeka na wszystkie wrażliwe osoby. Nie pozostawmy nikogo obojętnym wobec twórczości, bez względu na jej wymiar. Zapraszamy, 15 marca o godzinie 19.44, do ms44, przy ulicy Armii Krajowej 13 w Świnoujściu.

Zespół męski ” Chwaty” – to 7 ” Starszych Panów” , którzy śpiewają razem od 2012 roku – ” trochę lepiej – niż gorzej”. Są młodzi duchem – średnia wieku to 30 lat – ale do setki ! Razem maja 462 lata – ale bez solistki Tamary Szczepańskiej i oczywiście dyrygentki Barbary Okoń. W swoim repertuarze mają głównie piosenki o miłości – które śpiewają w kilku językach: włoskim, czeskim, rosyjskim, niemieckim a nawet polskim :). Ciągle mają wielki apetyt na życie, a wspólna pasja do muzyki działa na nich jak maseczka odmładzająca. Są szarmanccy, uroczy i bardzo dobrze wychowani. Zawsze pogodni – czym zarażają publiczność na swoich koncertach . Zdobyli już wszystkie wojewódzkie i ogólnopolskie główne nagrody w swojej seniorskiej kategorii, ale nie poprzestają na laurach i nadal pracują nad swoim poziomem i nowym repertuarem, pisze Barbara Okoń.

Andrzej Pawełczyk/ms44

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW