Strona główna » Zdrojowa Invest chce wybudować u nas najdłuższe molo w Polsce

Zdrojowa Invest chce wybudować u nas najdłuższe molo w Polsce

by Świnoujście w sieci

 

Molo ma mieć dwa poziomy i w sumie ponad 500 metrów długości. Na końcu na pewno znajdzie się restauracja/kawiarnia, a poza tym oprócz deptaka powstaną też tarasy widokowe.

Inwestor zmienił pierwotne plany i planuje zacząć budowę molo już w 2015/2016 roku.

Kołobrzeska grupa rodzinna Zdrojowa Invest od ubiegłego roku buduje najnowocześniejszy i największy na polskim Wybrzeżu kompleks hotelowo-rekreacyjno-rozrywkowy Baltic Park Molo. Powstaje na przedłużeniu tzw. nowej promenady i ulicy Chrobrego, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Jego zwieńczeniem ma być właśnie pierwsze w Świnoujściu molo. W pierwszej wersji zakładano, że molo powstanie w ostatnim etapie inwestycji, czyli po zakończeniu budowy, dwóch 5-gwiazdkowych hoteli z strefą SPA & Wellness i części apartamentowej wraz z Aquaparkiem, centrum konferencyjnego na min. 1.000 osób, pasażu z powierzchniami handlowymi, 150-metrowej promenady z multimedialnymi fontannami.

Teraz inwestor zmienił plany i zamierza rozpocząć budowę mola zaraz po zbudowaniu pierwszego hotelu z częścią apartamentową, aquaparku oraz centrum sportowego.
Najdłuższe obecnie molo w Polsce, które znajduje się w Sopocie ma 511,5 metrów długości. Właściciele Zdrojowej Invest chcą, aby świnoujskie było przynajmniej o kilka metrów dłuższe.

Info BIK UM Świnoujście

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW