Strona główna » Berserkerzy przywieźli trzy medale

Berserkerzy przywieźli trzy medale

by Świnoujście w sieci

Zawodnicy klubu Berserkers Team Świnoujście zdobyli na Mistrzostwach Polski w brazylijskim jiu-jitsu NO GI (walki bez kimon), które odbyły się w Luboniu trzy brązowe medale. W turnieju udział wzięło blisko 1000 zawodników z całego kraju.

Na turniej pojechało siedmiu zawodników z miejscowych Berserkerów. Trzech z nich stanęło na podium. W juniorach młodszych w kategorii + 63 kg brąz zdobył Piotr Żelazek, taki sam medal w kategorii wagowej – 97,49 kg wywalczył Dariusz Krzywda, a Paulina Tomaszewska w kategorii wagowej – 66,49 kg. Jak oceniają instruktorzy – zarówno dla medalistów jak i dla tych, którzy zajęli dalsze miejsca, zawody stanowiły świetne przetarcie przed mistrzostwami większej rangi.

– Było to ważny sprawdzian dla naszych zawodników – ocenia Łukasz Winiarski, prezes klubu Berserkers Team Świnoujście – Paulina wystartowała w zawodach po raz pierwszy i przywiozła od razu medal, co jest świetnym osiągnięciem. Darek Krzywda już zdobył doświadczenie na zawodach. W grudniu wywalczył srebrny medal, a teraz osiągnął kolejny sukces. Piotr startuje już od półtora roku i ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Pomorza oraz mistrzostwo Polski Północnej. Ma dopiero 15 lat, a radzi sobie z zawodnikami starszymi od siebie. Jesteśmy zadowoleni też z postępów zawodników, którzy medali nie przywieźli. Startowali po raz pierwszy i mieli okazję nabyć doświadczenia oraz oswoić się ze stresem towarzyszącym tego typu mistrzostwom.

Przed mistrzostwami w Luboniu były standardowe treningi kondycyjne i sparingi. Nie podkręcano na nich jakoś szczególnie tempa, bo najważniejsze dla świnoujskich Berserkerów są mistrzostwa ADCC, które odbędą się w kwietniu w Szczecinie.

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW