Strona główna » 02.03.14 r. – Pikieta Pamięci Żołnierzy Wyklętych

02.03.14 r. – Pikieta Pamięci Żołnierzy Wyklętych

by Świnoujście w sieci

zolnierze wykleci

Narodowe Świnoujście organizuje świnoujskie obchody Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. W związku z tym, że 1 marca w Szczecinie, tradycyjnie już odbywa się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którego przygotowaniach uczestniczy także część działaczy Narodowego Świnoujścia, obchody święta bohaterów podziemia antykomunistycznego w naszym mieście odbędą się 2 marca.

W związku z tym, działacze Narodowego Świnoujścia, jako lokalnej inicjatywy Ruchu Narodowego, łączącej w działaniach aktywistów świnoujskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego, koła Młodzieży Wszechpolskiej, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz niezrzeszonych w żadnej z ogólnopolskich organizacji narodowców, zapraszają na wydarzenie pt. “Pikieta Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Wydarzenie odbędzie się 2 marca 2014 roku, o godzinie 15:30 na Placu Wolności w Świnoujściu. Patronat nad pikietą objął Okręg Szczecin Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, a patronat medialny pisma narodowe takie jak Myśl.pl, Magna Polonia, Polityka Narodowa, a także portale Narodowcy.net oraz eswinoujscie.pl.

Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” ustanowiony został 3 lutego 2011 roku. Celem tego święta państwowego jest uczczenie pamięci tych, którzy nie złożyli broni po wkroczeniu na terytorium Polski Armii Czerwonej oraz jej “polskich”, czerwonych sługusów.

To próba rehabilitacji pamięci bohaterów, z których wielu komunistyczny okupant wymordował, a jeszcze więcej poddał torturom, wieloletnim więzieniom i prześladowaniom. Do dziś niektórzy z nich nie zostali w świetle prawa zrehabilitowani mimo, że walczyli o Polskę wielką, dumną, silną i wolną.

My, młodzi narodowcy, nazywamy dziś naszych Bohaterów – Żołnierzami Niezłomnymi. Dla nas nie są już “wyklęci”. W świadomości wielu Polaków jednak nadal pamięć o nich jest bardzo nikła, co jest wynikiem kilku dziesięcioleci komunistycznej i antynarodowej propagandy władz Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, uzależnionych od zaleceń i dyrektyw Moskwy.

Niezłomni to żołnierze kontynuacji Armii Krajowej, członkowie Ruchu Oporu AK, NIE, Wolności i Niezawisłości oraz wielu innych.

To także w wielkiej mierze narodowcy: żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych oraz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Walczyli oni o uwolnienie Polski spod czerwonego jarzma aż do początków lat sześćdziesiątych. Podobnie jak w wielu innych miastach kraju, tak i my w Świnoujściu chcemy ukazać prawdę o tych bohaterach naszej Ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy!

Narodowe Świnoujście

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW