Strona główna » Klocki MuBaBaO i Wyspa Skarbów – zobacz zdjęcia – video

Klocki MuBaBaO i Wyspa Skarbów – zobacz zdjęcia – video

by Świnoujście w sieci

klocki -swinoujscie

Dziś (sobota) w Sali sportowej MDK przy ulicy Matejki dzieci w ramach programu feryjnego mogły uczestniczyć w budowie swojej „Wyspy Skarbów”.

Wielkie budowanie rozpoczęło się o godzinie 14.00 a zakończyło około godziny 18.00, w imprezie uczestniczyły dzieci w różnym wieku.

Czynnie udzielali się również rodzice słuchając co mają poprawić lub zmienić, niektóre budowle wzniosły się nawet na taką wysokość, że potrzebna była drabina!

Wszyscy przez kilka godzin świetnie się bawili a na koniec każdy z uczestników zabawy mógł opowiedzieć historię swojej wyspy.

Klocki MuBaBao to pomysł na fantastyczną, twórczą zabawę edukacyjną. Są efektem pasji tworzenia, szukania kreatywnych rozwiązań i rozwijania wyobraźni.

Dla dzieci, dla dorosłych – każdy znajdzie inspirację i radość w budowaniu z klocków.

Klocki są wykonane z wygładzonego drewna, mają zróżnicowane kształty – od zwykłych prostopadłościanów, po nieregularne graniastosłupy. Niektóre są małe – o krawędzi boku długości od 2 cm, są też średnie – ok. 15cm i bardzo duże – 30cm i większe. Część z nich wykorzystuje naturalne łuki przekroju pnia drzewa, niektóre to płaskie deseczki.

swinoujscie klocki mdk

 

Z trzech klocków można zbudować małą wieżę, z dwudziestu niewielki domek. A co można zbudować z miliona klocków? Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści stale poszerza swoje zasoby klocków, wymyśla nowe kształty. Opracowywane są wciąż nowe scenariusze zabaw edukacyjnych z klockami.

W ciągu 15 minut można zbudować wysokiego na 1,5 metra słonia, w półtorej godziny wielki zamek z fosą. Istotnym elementem zabawy jest samodzielne opracowanie koncepcji przez jej uczestników, zanim przystąpią do układania klocków. W ten sposób dzieci i dorośli uczą się, jak ważne jest planowanie, podział zadań i precyzja w ich wykonywaniu. Efektem zabawy jest ogromna satysfakcja i duma, że stworzyło się coś wielkiego i niepowtarzalnego.

Klocki MuBaBao to znacznie zdrowszy od biernych rozrywek sposób spędzania czasu. Uczą precyzji, koncentracji, ćwiczą płynność i precyzję ruchów. Miłe w dotyku drewno relaksuje, pobudza wrażliwość zmysłów. Niekonwencjonalne kształty klocków zmuszają do główkowania, jak je ułożyć, aby osiągnąć zamierzony efekt, jak również są inspiracją dla nowych pomysłów.

 

Zobacz zdjęcia – https://www.facebook.com/media/

 

 

 

 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW