Strona główna » Wernisaż Marka Kopczyńskiego

Wernisaż Marka Kopczyńskiego

by Świnoujście w sieci

20 lutego o godzinie 18.00 zapraszamy do sali MDK na Warszowie na wernisaż Marka Kopczyńskiego
Marek Kopczyński Białogardzki artysta: malarz, rysownik, instrumentalista, reżyser przedstawień teatralnych dla dzieci, lalkarz. Autor ponad stu piosenek dla dzieci które edukują i bawią jednocześnie.

Wsród technik malarskich szczególnie upodobał sobie technikę pasteli. Świat pełen symboli , przenośni , niejednoznacznych aluzji i tajemnicy intryguje widza poruszając i wyzwalając jednocześnie w nim wspomnienia z sennego pamiętnika.

Marek Kopczyński
Urodzony w 1959 roku w Białogardzie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Indywidualista, malarz, rysownik, szczególnie upodobał sobie technikę pasteli. Świat pełen symboli , przenośni , niejednoznacznych aluzji i tajemnicy intryguje widza poruszając i wyzwalając jednocześnie w nim wspomnienia z sennego pamiętnika. Od 1980 roku regularnie wystawia w rodzinnym mieście i poza nim. Jego drugą pasją gdy odchodzi od sztalugi jest muzyka. Multiinstrumentalista samouk /perkusja, instrumenty klawiszowe, flety ,gitara, saksofon, akordeon/ od wielu lat szef zespołu Koma. Grał z Anną Jurksztowicz w zespole Music Market, założył zespół BMW. Fuzja malarstwa i muzyki przynosi kolejną pasję- teatr lalek Marko działający pod tą nazwą od 2003 jako rodzinny teatr ,a od 2008 społeczny w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich. W 2009 jako jedyny nieprofesjonalny lalkarz został zakwalifikowany do Międzynarodowego Festiwalu Solistów Lalkarzy w Łodzi z autorskim spektaklem „Dance, Dance”. Jest autorem wszystkich scenariuszy, reżyserem . Tworzy lalki ,piosenki ,muzykę , scenografię. Modyfikuje istniejące bajki i wymyśla własne . „”Bitwa o krowę” „O wiedźmach i bocianach z Łęczna” „O kocie Huncfocie” „O domku kata” „Lokomotywa” „Królowa Śniegu” „Pinokio” „Koziołek matołek w Chinach” „Mały Marko i czarodziejska walizka” „Koziołek Matołek w Indiach” „Szewczyk Dratewka” i wcześniejsze tytuły stanowią ogromny dorobek autora. Ponad 100 autorskich piosenek dla dzieci edukuje i bawi jednocześnie .Jego sztuki nie zalegają w szufladach, są regularnie wystawiane ku uciesze widowni dziecięcej z całego regionu. Można powiedzieć że jest to teatr autorski od A do Z. O talencie-„Zbrodnią jest nie rozwijać darowanych talentów”, „Talent to nie wszystko, codziennie trzeba coś jest”. Kontakt: Marek Kopczyński 78-200 Białogard ul.Ludowa 13 e-mail: marekkopczynski@autograf.pl

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW