Pierwsza porażka Floty

Piłkarze Floty Świnoujście przegrali dziś z FC Fastav Zlin 0:1 w sparingowym meczu podczas obozu w Żaganiu.

Już w 2 minucie przed szansą zdobycia prowadzenia dla Floty stanął Robert Kolendowicz, ale uderzył nad bramką. W jego ślady poszedł później Michał Stasiak. To się zemściło w 45 minucie, gdy Tomasz Poznar zdobył prowadzenie dla Czechów.

Na początku drugiej połowy przed szansą na wyrównanie stanął Krzysztof Bodziony, który dostał podanie od Bartosza Śpiączki. Nie trafił jednak w bramkę. Później w dobrej sytuacji znalazł się Bartosz Śpiączka. Czesi mogli podwyższyć na 2:0, jednak piłka po strzale jednego z nich głową
trafiła w słupek świnoujskiej bramki. W 85 minucie powinien wyrównać Rafał Grzelak, lecz nie trafił praktycznie do pustej bramki.

Był to pierwszy mecz Floty bez strzelonego gola i pierwsza porażka podczas przygotowań do rundy wiosennej I ligi. W sobotę o godz. 9.30 Wyspiarze zagrają drugie spotkanie sparingowe podczas obozu w Żaganiu – z Ilanką Rzepin.

Flota Świnoujście – FC Fastav Zlin 0:1 (0:1)
Bramka: Poznar (45)
Flota: Brljak – Jasiński, Stasiak, Gusocenko, Opałacz (70 Kieruzel) – Grzelak, Niewiada (60 Sołowiej), Bodziony, Kolendowicz (46 Erić) – Pułka (67 Mokwa) – Śpiączka (60 Arifović).