Trwają zdjęcia filmowe – Marcin Dorociński na planie – ZOBACZ ZDJECIA

W dniu dzisiejszym od wczesnych godzin porannych niemiecka ekipa filmowa kręci sceny do nowego serialu.

„To dam Meer – Mörderhuus” – to pilotażowy odcinek nowego niemieckiego serialu kryminalnego, produkowanego dla telewizji ARD.

Jedną z ról zagra świetny polski aktor Marcin Dorociński (grał m.in. w filmach „Głęboka woda”, „Pitbull”, a ostatnio w „Jack Strong”). Wcieli się w rolę polskiego policjanta. To zresztą nie jedyny polski akcent.
Filmowcy już rozpoczęli zdjęcia na ulicy Wojska Polskiego – sceny kręcone będą również przy Kapitanacie Portu, oraz na osiedlu przy ulicy Matejki (popularne leningrady).


Główną bohaterką filmu jest komisarz policji na wyspie Uznam, 36-letnia Julia Thiel (Lisa Maria Potthoff). Jej matka, dyplomowana prawniczka, Karin Lossow (Katrin Sass), po zjednoczeniu Niemiec zrobiła karierę jako prokurator. Ma 56 lat, z czego 6 ostatnich spędziła w więzieniu. Karin zastrzeliła swojego męża.

Działała w afekcie, ponieważ nakryła swojego partnera na romansie z młodszą kobietą.
Kiedy Karin po odsiedzeniu kary wraca na wyspę do swojego domu (Mörderhuus), nie tylko jej własna córka obdarza ją nieufnością, również mieszkańcy wyspy traktują ją z dystansem.


Komisarz Julia Thiel ma za zadanie wyjaśnić śmierć Thomasa Sidowskiego. Thomas był sprawcą wypadku samochodowego, w wyniku którego zginęły dwie młode dziewczyny.

On sam był niemal całkowicie sparaliżowany, kiedy jego wózek inwalidzki zsunął się w niewyjaśnionych okolicznościach z pomostu do wody. Chłopak się utopił..

 

 FOTO — https://www.facebook.com/

Related posts

Świnoujście – Film Wojtuś powstaje w Świnoujściu

Filmowcy w Świnoujściu – Mulnik planem filmowym dla serialu kryminalnego

FATIMA – W kinach