foto. Policja

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali wczoraj 25-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, który był poszukiwany listem gończym na podstawie trzech aktów prawnych wydanych przez Sąd i Prokuraturę Rejonową w Chełmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a niebawem zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę 4 lat pozbawienia wolności za rozboje i włamania.

„Nowe życie” zamierzał rozpocząć w Świnoujściu 25-letni mężczyzna, który przyjechał nad morze, zaraz po tym jak podjął decyzję o zakończeniu dokonywania włamań i rozbojów na terenie województwa lubelskiego.
Młody lublinianin zamierzał zerwać z dotychczasowym trybem życia i podjąć uczciwą pracę, jednak za popełnione wcześniej przestępstwa przyszło mu w końcu zapłacić.

Ustalenia operacyjne świnoujskich kryminalnych potwierdziły, iż na terenie Świnoujścia przebywa poszukiwany listem gończym. Wczoraj po południu mężczyznę zatrzymano na jednej z ulic miasta, kiedy podróżował samochodem wspólnie ze znajomym.
Legitymowany 25-latek początkowo próbował ukryć swoją tożsamość, wprowadzając w błąd funkcjonariuszy i podając wyuczone na pamięć dane innej osoby. Kłamstwo jednak szybko wyszło na jaw, a za podanie fałszywych danych personalnych mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł.
Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mieszkaniec województwa lubelskiego jest poszukiwany trzema podstawami prawnymi wydanymi przez sąd i prokuraturę w Chełmie, m.in. listem gończym w związku z dokonywanymi włamaniami i rozbojami.

25-latek trafił do policyjnego aresztu, a niebawem zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4 lata.

Rzecznik prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska