Strona główna » Lekcja o J. Tuwimie w Bibliotece Pedagogicznej

Lekcja o J. Tuwimie w Bibliotece Pedagogicznej

by Daniel SZYSZ

W czwartek 06 lutego pięciolatki i sześciolatki z Przedszkola Miejskiego Nr 10 „Kolorowy Świat brały udział w lekcji o J. Tuwimie w Bibliotece Pedagogicznej. Dzieci w bibliotece przywitała p. Dyrektor wyrażając swoją radość, że może gościć w bibliotece dzieci. Na co dzień bowiem jest to miejsce gdzie przebywają dorośli. Dzieci obejrzały bibliotekę oraz jej zasoby

. Ciekawostki o J. Tuwimie przedstawiła dzieciom p. Grażyna pracująca w bibliotece. Wspomniała o czasach dziecięcych – o tym, że mały Julian bardzo lubił słuchać czytane przez mamę bajki, wiersze. Pokazała zdjęcie J. Tuwima, a także jego karykaturę.

Dzieci rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe, wypowiadały się na temat poznanych utworów J. Tuwima. Słuchały wierszy czytanych przez p. Grażynę, a także czytanych przez aktorów z nagrań (audiobooki). Dzieciom bardzo podobało się zorganizowane spotkanie. Na zakończenie wręczyły p. Grażynie i p. Dyrektor laurki z podziękowaniami.
Bardzo dziękujemy paniom pracującym w Bibliotece Pedagogicznej za poświęcony nam czas i ciekawie poprowadzone spotkanie.

Tekst G. Krychowiak, Foto A. Olszewska

 

Zobacz zdjęcia — >https://www.facebook.com/

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również