Bez kolejek w biurze paszportowym

0 comment
Zachodniopomorskie - Paszport

Jeśli kończy się nam ważność paszportu lub chcemy wyrobić nowy dokument warto właśnie teraz odwiedzić Biuro Paszportowe w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie – sprawy paszportowe można załatwić bez oczekiwania w kolejce.

Wniosek o wydanie paszportu można także złożyć w innych dostępnych punktach paszportowych na terenie naszego województwa – w Delegaturze Urzędu w Koszalinie, w starostwach powiatowych w Wałczu, Szczecinku, Myśliborzu i Gryficach oraz w urzędach miast w Łobzie i Świnoujściu.

Osoba pełnoletnia składa wniosek osobiście. W przypadku dzieci taki wniosek składają rodzice. Do prawidłowo wypełnionego wniosku o wydanie paszportu potrzebne są kolorowe fotografie o wymiarach 3,5×4,5 cm, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy, spełniające kryteria ustalone dla tzw. paszportów biometrycznych oraz oryginał dowodu wniesionej opłaty paszportowej. Opłatę można uiścić w kasie urzędu, na poczcie lub przelewem bankowym (obok informacji paszportowej znajduje się stanowisk do wykonywania elektronicznych przelewów bankowych). Przy składaniu wniosku należy przedstawić ważny dokument tożsamości – paszport lub dowód osobisty.

Podstawowa opłata za wydanie paszportu dla osób do 13 roku życia wynosi 60 zł, a od 13 do 70 roku życia 140 zł. Uczniowie, studenci oraz emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne, korzystają z 50% ulgi w tych opłatach. Całkowicie zwolnione z opłaty są m.in. osoby, które ukończyły 70 rok życia.

Osoby, które potrzebują dokumentu w nagłych przypadkach, związanych ze swoją pracą zawodową (np. nieplanowaną wcześniej podróżą służbową) czy chorobą lub pogrzebem członka rodziny mogą ubiegać się o paszport tymczasowy.

Szczegółowe informacje w sprawach paszportowych można znaleźć na stronie internetowej www.szczecin.uw.gov.p


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=