Świat bez Famy?

Wszystko może wydarzyć się w (nie) dalekiej przyszłości. Dni robią się coraz dłuższe, pogoda coraz bardziej przyjazna i w końcu przychodzi sierpień, ten najwspanialszy z miesięcy, a konkretnie druga połowa sierpnia. I co? Nic. Nic się nie dzieje. Naukowcy z całego świata donoszą, że z miejsca, które w minionych stuleciach charakteryzowało się ponadprzeciętną temperaturą artystyczną, nie dochodzą żadne sygnały. Nic. Pustynia.

A co jeżeli coś takiego wydarzyłoby się już w tym roku? Czy wyobrażacie sobie świat bez festiwalu Fama? Świat, w którym nie ma takich artystów jak Jacek Kleyff, Mariusz Lubomski, Kinga Preis? Świat bez Teatru Ósmego Dnia, bez Salonu Niezależnych i Kabaretu Potem? Znamy te nazwiska, znamy te grupy, prawda? Ale znamy też Włodka Pawlika, Janusza Grzywacza, Tomka Sikorę i Anię Serafińską, to niektórzy z naszych pedagogów.

I wiemy przecież, że są tacy artyści jak Mela Koteluk, Piotr Rogucki, zespoły Trzy Dni Później, Miąższ, Clock Machine, The Toobes, trio jazzowe Levity, Teatr Realistyczny, Teatr Krzyk, Grupa Artystyczna Teraz Poliż, Teatr Improwizowany Klancyk, Kabaret Słuchajcie. A czy znacie ostatnie odkrycia Famy? Zespoły Latające Pięści, Poprzytula albo Sekcję Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą? Słyszeliście jak śpiewa Ralph Kamiński, Olga Matuszewska albo Ewa Wanda Prus? Widzieliście animacje Maćka Rudzina, obrazy Agaty Kus lub kolaże Weroniki Rafy? Czytaliście Piotrka Makowskiego, czytaliście Martę Marciniak?

Dokładnie w tym momencie to wszystko się dzieje i wydarza. Chcesz wziąć udział w Famie? Chcesz być jej częścią? I czy w ogóle uważasz, że Fama być powinna? Bo może należy ją usunąć z kalendarza. Może Fama nie jest już potrzebna, bo świat jest inny i w tym świecie nie ma już miejsca dla Famy. Jaka jest Twoja opinia? Chcesz się zgłosić?

 

Info : FAMA

Related posts

Świnoujście – FAMA 2023. Malują murale na chodnikach.

Świnoujście – Protokół z przyznania i przekazania nagród 51. Festiwalu Fama

SZEPTY LUDOJADA