Flota 2:0 z liderem

Piłkarze Floty Świnoujście pokonali dziś na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Matejki zespół Drawy Drawsko Pomorskie – lidera III ligi – 2:0 w kolejnym meczu sparingowym przed rundą wiosenną I ligi.

Prowadzenie dla Floty w 48 minucie zdobył testowany obcokrajowiec, który wykorzystał bardzo dobre podanie od Marka Niewiady, wyszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem Drawy i go przelobował. Trzy minuty później sędzia podyktował rzut wolny dla Floty po faulu na Bartoszu Śpiączce, blisko pola karnego przeciwników. Ensar Arifovic lekko podał w bok na kilka metrów, a nadbiegający Piotr Kieruzel mocnym uderzeniem ustalił wynik spotkania.

W 85 minucie goście nie wykorzystali rzutu karnego (Grzegorz Gicewicz strzelił nad poprzeczką).

W zespole Floty wystąpiło sześciu testowanych piłkarzy – jednym z nich jest pomocnik Wisły II Kraków, Jakub Pułka. Za tydzień, w sobotę, Flota podejmie IV-ligowego Gryfa Kamień Pomorski. Początek meczu o godz. 12.

Flota: Brljak (70 Kosiorek) – Mokwa (46 Niewiada), Stasiak (46 Zalepa), Gusočenko (60 zawodnik testowany), Jasiński – Grzelak (46 zawodnik testowany), Sołowiej (46 zawodnik testowany), Pułka (46 Arifović), Kieruzel, Kolendowicz (46 Śpiączka) – zawodnik testowany (zawodnik testowany).