Strona główna » Mróz, jaki mróz ? wykąpali się w jeziorku. Foto

Mróz, jaki mróz ? wykąpali się w jeziorku. Foto

by Daniel SZYSZ

Coraz więcej zwolenników zyskują zimowe kąpiele w morzu lub okolicznych jeziorach, bez względu na pogodę, zanurzenie się w lodowatej wodzie przy ujemnej temperaturze powietrza stanowi dla niektórych szczególną gratkę.

morsy
Dziś ( czwartek) liczna grupa morsów wyruszyła do przygranicznej miejscowości Korswandt w niemczech aby w jeziorku Wolgastsee odbyć prawdziwie zimową i bardzo mroźną kąpiel.

morsy
16 osób, tyle liczyła grupa śmiałków w tym przedstawicielki BABSKIEGO TEAMU, świnoujskich Morświnów oraz czterech członków Klubu „Ośmiornica” z Pobierowa.
Pierwszy kilkukilometrowy etap wycieczki grupa pokonała maszerując ze specjalnymi kijami (Nordic walking) po dotarciu na miejsce panowie zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni i wyrąbali toporkiem miejsce do kąpieli…….woda przy brzegu była zamarznięta.

morsy
Po solidnej rozgrzewce wszyscy zanurzyli się w lodowatej wodzie, termometr wskazywał w tym momencie dnia -7 stopni Celsjusza!
Po kilkuminutowej kąpieli śmiałkowie wybiegli z wody i przebiegli się brzegiem jeziorka aby po chwili po raz kolejny się zanurzyć!
Po kąpieli na pobliskim brzegu na wszystkich czekały ciepłe okrycia i gorąca herbata z termosu. Po tej przygodzie śmiało możemy powiedzieć, że takie atrakcje tylko u nas Świnoujściu i w naszych okolicach.
Morsy , Morświny i foczki twierdzą, że zimno sprawia, że są bardziej aktywni i pewni siebie. Nie chodzą do lekarzy, a pływanie w lodowatej wodzie to jest najistotniejszy składnik zdrowego stylu życia.

morsy
Kilka informacji na temat morsowania:

– Rozgrzewka przed morsowaniem jest niezwykle ważna nie tylko ze względu na komfort termiczny. Dobrze rozgrzany organizm zupełnie nie odczuwa zimna przed wejściem do wody.
– Trzeba zaznaczyć, że kąpiele w zimnej wodzie nie leczą bezpośrednio ale wiele przeprowadzonych badań wskazuje, że regularne pływanie w zimnej wodzie i w lodowato zimnej wodzie może mieć zbawienny wpływ na zdrowie człowieka.
-Pływanie w zimnej wodzie pomaga w normalizacji parametrów życiowych, a zdrowy styl życia sprawia, że można je utrzymać długo i na dobrym poziomie.
Kto może zostać Morsem?
Tylko osoby szczególnie twarde, sprawnych fizycznie, o zdrowym układzie krążenia i sercu, jest to wyzwanie dla tych, którzy przeszli dłuższy okres hartowania w domowej wannie lub pod prysznicem.

Link do Foto.

https://www.facebook.com/media/s

 

Foto. Robert Ignaciuk

 

 

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również