Jeden ze współautorów nazwy nowego targowiska miejskiego przy ulicy Kołłątaja pan Robert Kuźbik dziś w urzędzie miasta odebrał nagrodę. – Bardzo chciałem być na otwarciu nowego rynku, tym bardziej ,że mieszkam niedaleko ; ale niestety, musiałem wyjechać do Kalisza – wyjaśnił pan Robert.
– Przez cały czas byliśmy w kontakcie – dodaje rzecznik prezydenta Robert Karelus. – Umówiliśmy się, że nagroda będzie czekała i pan Robert odbierze ją, jak tylko wróci do Świnoujścia.
W sumie napłynęło ponad 60 różnych propozycji. Wyboru nazwy dokonali sami przedsiębiorcy. Pan Robert zaproponował „Rynek pod Zegarem”. Ostatecznie jego propozycja połączona została z pomysłem pana Tomasza Żywicy – „Zielony Rynek” ,nawiązującym do potocznej nazwy rynku przy ulicy Grunwaldzkiej i tak ostateczna nazwa brzmi „Zielony Rynek – Pod Zegarem”.
– Ten zegar to nie był przypadek – wyjaśnia pod Robert. – Na sąsiadującym z targowiskiem budynku Zakładu Wodociągów i Kanalizacji jest właśnie taki ładny, nowy zegar. Pomyślałem więc, że warto te dwie rzeczy połączyć.
– Czekamy jeszcze na drugiego współautora nazwy pana Tomasza Żywicę, który również nie mógł być obecny na otwarciu targowiska.
Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście