I Memoriał im. Henryka Ficka

18-go stycznia w Koszalinie odbył się I Memoriał im. Henryka Ficka. Nasz klub reprezentowało aż 43 zawodników. Młodsi adepci rywalizowali w walkach”Kalaki”, natomiast młodzicy i kadeci w kyorugi (zwykłe walki). Nasza ekipa przywiozła: 12 złotych medali, 10 srebrnych i 13 brązowych. Pozostałe osoby uplasowały się na miejscach piątych.

Szczególne brawa należą się naszym najmłodszym zawodnikom, którzy reprezentowali nasz klub po raz pierwszy. Maja Kowalewska i Michał Wolanin mają niespełna 5 lat, a już wygrali swoje pierwsze walki i oby dwoje stanęli na najwyższym podium! Bardzo dobrze spisali się Jasiu Walkowiak, Konrad Bojadzijew i Roksana Dąbrowska, którzy musieli stoczyć i wygrać trzy pojedynki, aby stanąć na najwyższym podium. Oliwia Wolanin i Kacper Czaja również wywalczyli złote medale. Im wystarczyły dwie wygrane, ale za to bardzo zacięte.

Wśród starszych najlepiej spisał się Mariusz Kamiński, który został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Dwie pierwsze walki wygrał z dużą przewaga punktową. W finale spotkał się z Mateuszem Szczytniewskim, który również reprezentował nasz klub. Po zaciętej walce – Mariusz okazał się lepszy. Wśród dziewczyn najlepiej spisała się Victoria Trzybińska, która pierwszą walkę wygrała z bardzo dużą przewagą punktową. W finale nieznacznie pokonała naszą srebrną medalistkę – Asię Frej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc, a zawodnikom gratulujemy sukcesów.

Poniżej znajduje się pełna lista wyników.