Wczorajszy wieczór zakończył się dla 31-letniego recydywisty zatrzymaniem, zarzutami i mandatem. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali w jednym ze sklepów w związku z dokonaniem kradzieży. W czasie wykonywania przez nich obowiązków służbowych, sprawca znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 20.15 personel jednego ze sklepów dużej sieci wezwał patrol policji z powodu ujęcia sprawcy kradzieży sklepowej. Interweniujący policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w związku z popełnieniem wykroczenia. Kiedy policjant wypisywał mandat, 31-latek uderzył pięścią w brzuch drugiego z mundurowych, ponadto używał w stosunku do interweniujących słów uznanych powszechnie za obelżywe. Mężczyzna został obezwładniony, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu.

Krewkim złodziejem okazał się mieszkaniec Gniezna, który kilka dni temu opuścił więzienie, gdzie spędził ostatnie 6 lat.
Jeszcze dziś usłyszy zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji. Za popełnienie tych przestępstw 31-latek może wrócić za kratki nawet na 3 lata.
Ponadto za dokonanie kradzieży sklepowej gnieźnianin został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Rzecznik prasowy KMP w Świnoujściu
asp. Beata Olszewska