W dniu dzisiejszym o godzinie 14.00 w sali Urzędu Stanu Cywilnego aż pięć świnoujskich małżeństw zostało odznaczonych medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanym im przez Prezydenta RP z okazji 50-lecia ich związku.
Kolejna para razem z nimi świętować będzie 65-lecie małżeństwa!.

Państwo Helena i Józef Kaszewscy obchodzą 65 rocznicę małżeństwa. Związek małżeński zawarli 18 grudnia 1948 r. w USC w Świnoujściu. Przed ponad dziesięciu laty zostali odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie z okazji jubileuszu 50-lecia. Państwo Kaszewscy wychowali trzy córki. Mają dwie dorosłe wnuczki i trzech wnuków oraz pięcioro prawnucząt.

Państwo Zofia i Stanisław Migasowie przyjechali do Świnoujścia w 1961 r., a związek małżeński zawarli 10 sierpnia 1963 r. w Świnoujściu .Wychowali dwoje dzieci córkę i syna, mają troje wnucząt. Pani Zofia pracowała w PPDiUR ”Odra”, a Pan Stanisław w porcie.

Państwo Teresa i Franciszek Nowikowie do Świnoujścia przyjechali w 1971 r. Wychowali syna, mają troje wnucząt. Pani Teresa była naczelną pielęgniarką w ZOZ, a Pan Franciszek pracował w Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu.

Państwo Ewa i Eugeniusz Sigdowie do Świnoujścia przyjechali w 1968 r. Związek małżeński zawarli 14 września 1963 r. w USC w Drwalewie. Państwo Sigdowie wychowali dwoje dzieci, mają dwoje wnucząt i jednego prawnuka. Pani Ewa pracowała w szpitalnej centrali telefonicznej, Pan Eugeniusz był kierowcą w MPGKiM.

Państwo Zofia i Władysław Szatkowscy do Świnoujścia przyjechali w 2000 r. Związek małżeński zawarli w Krzyżu Wielkopolskim 2 sierpnia 1961 r. Państwo Szatkowscy wychowali dwoje dzieci, mają czworo wnucząt. Pani Zofia pracowała w Szkole Podstawowej w Wolinie, a Pan Władysław w Urzędzie Miejskim w Wolinie.

Państwo Helena i Henryk Trytkowie, do Świnoujścia przyjechali w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Związek małżeński zawarli 16 lutego 1963 r. w Świnoujściu. Państwo Trytkowie wychowali troje dzieci: dwie córki i syna, mają pięcioro wnucząt. Pani Helena była nauczycielką w przedszkolu, Pan Henryk służył w Marynarce Wojennej.

 

Zobacz zdjęcia – https://www.facebook.com/media/

jubileusz pary