Policjanci pełniący służbę na terenie Świnoujścia surowo ukarali wczoraj dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży bombek oraz ozdób kwiatowych na głównym placu miasta. Sprawcy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł, skradzione mienie odzyskano.

Wczoraj wieczorem około godziny 19.30 jeden z przechodniów poinformował oficera dyżurnego o dwóch mężczyznach, którzy dokonują kradzieży bombek choinkowych oraz ozdób kwiatowych z doniczek, znajdujących się na Placu Wolności. Policjanci, którzy podjęli interwencję, na skrzyżowaniu ulic Matejki i Konstytucji 3 Maja ujawnili mężczyzn, których rysopis odpowiadał podanemu przez świadka opisowi. Obaj posiadali przy sobie skradzione przedmioty i przyznali się do ich kradzieży.

Sprawcami okazali się mieszkańcy województwa śląskiego i podlaskiego, którzy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł.

Odzyskane ozdoby zostaną przekazane prawowitemu właścicielowi.

Jak pokazuje powyższy przykład, współpraca ze strony społeczeństwa niejednokrotnie umożliwia policji podjęcie działań i skuteczne ściganie sprawców, nie tylko wykroczeń.

Rzecznik prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska