Świnoujscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn na gorącym uczynku podczas włamywania się do domków rekreacyjnych w Karsiborzu. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali wczoraj wieczorem na gorącym uczynku dwóch mężczyzn na jednej z ulic w Karsiborzu podczas włamywania się do domków rekreacyjnych. Sprawcy, po wybiciu szyb w oknach i drzwiach wejściowych oraz po odgięciu płyt pilśniowych, dostali się do trzech obiektów, skąd wynosili różne przedmioty. Część skradzionych przedmiotów, m.in. kuchenkę elektryczną i mikrofalówkę, odzyskano i przekazano właścicielom.

Obaj zatrzymani mają po 38 lat. Mężczyźni byli nietrzeźwi, ich badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 3,5 oraz 2,3 promila.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieją i oczekują na przedstawienie zarzutów.

Za czyny, które popełnili, zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymani mogą mieć na swoim koncie więcej tego typu zdarzeń, dlatego też ten wątek będzie sprawdzany przez świnoujskich policjantów.

Rzecznik prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska