Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu w dniu 10 stycznia 2014 r. pod opieką pani Bożeny KNEĆ – KICHARSKIEJ, pani Haliny LESZCZAK i pani Lidii ZIONTKOWSKIEJ po raz trzeci uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński w ramach programu „Noc Biologów”.

 

P1090296

 

W tym dniu wszystkie ośrodki naukowe w całej Polsce organizowały dla dzieci i młodzieży różnego rodzaju warsztaty, laboratoria i wykłady o ciekawej tematyce. Nasi uczniowie badali właściwości wody, rozpoznawali tkanki zwierzęce, obserwowali reakcje chemiczne jakie zachodzą w naszej kuchni, rozpoznawali drzewa i krzewy iglaste, porównywali grzyby jadalne z ich trującymi sobowtórami i rozpoznawali fitoplankton.

Uczestniczyli również w ciekawych wykładach tj.: „Pasożyty – czy to tylko wrogowie” oraz „O czym mówi do nas pies?”.

 

P1090273

 

Zajęcia trwały cały dzień, dzieci były zmęczone, ale i szczęśliwe – wracały pełne wrażen i zapału do nauki – mówiły, że chcą tam jeszcze pojechać i uczyć się tak, aby tam w przyszłości studiować.

Oprócz zajęć studenci organizowali uczniom konkursy, zabawy, za które dziecko otrzymywało długopis i smycz z logo uczelni, a niektóre wygrywały ciekawe książki.

 

Info SP1