Strona główna » Flota Świnoujście 4:2 z Błękitnymi

Flota Świnoujście 4:2 z Błękitnymi

W pierwszym sparingu przygotowującym do rundy wiosennej w I lidze piłkarze Floty Świnoujście pokonali dziś w Stargardzie II-ligowych Błękitnych 4:2 (1:2).

Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali Błękitni. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Michała Magnuskiego. W 22 minucie po ładnej akcji, zagraniu Rafała Grzelaka do Marka Opałacza i centrze w pole karne wyrównał Christian Nnamani. Kilkadziesiąt sekund później doświadczony Robert Gajda zdobył prowadzenie dla stargardzian.

Po przerwie przewaga Wyspiarzy była już bezdyskusyjna. Na 2:2 wyrównał grający asystent trenera Bogusława Baniaka – Ensar Arifović. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał zgranie piłki głową przez Sebastiana Zalepę. Prowadzenie dla stargardzian zdobył testowany Marcin Martynowicz (Concordia Elbląg), który wykorzystał przechwyt, dobrą akcję i podanie w tempo od Michała Stasiaka. Wynik spotkania ustalił strzałem z kilkunastu metrów Mateusz Wrzesień.

W sobotę Flota zagra w Pobierowie sparingowe spotkanie z Pogonią Szczecin.

Błękitni Stargard – Flota Świnoujście 2:4 (2:1)
Bramki: Magnuski (15), Gajda (23) – Nnamani (22), Arifović (58),