Strona główna » Narodowe Świnoujście zaprasza na film

Narodowe Świnoujście zaprasza na film

by Świnoujście w sieci

Działacze Narodowego Świnoujścia, jako lokalnej inicjatywy Ruchu Narodowego, łączącej w działaniach świnoujskich aktywistów Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz niezrzeszonych w żadnej z ogólnopolskich organizacji narodowców, zapraszają na wydarzenie pt. „Projekcja filmu o Romanie Dmowskim”. Tytuł filmu to „Roman Dmowski – Ojciec założyciel II Rzeczypospolitej”. Projekcja odbędzie się 10 stycznia 2014 roku o godzinie 18:00 w Klubie Teatralna na Placu Słowiańskim 15.

Projekcja związana jest z kolejną, 75-tą już rocznicą śmierci Romana Dmowskiego, którą to obchodziliśmy 2 stycznia. Roman Dmowski to jeden z największych w historii Polski polityków, jeden z ostatnich mężów stanu, ideowy ojciec i twórca nowoczesnej polskiej myśli narodowej, która jest ideową podstawą odradzającego się w Polsce Ruchu Narodowego. Film pt. ”Roman Dmowski – Ojciec założyciel II Rzeczypospolitej” to polski film dokumentalny w reżyserii Mariana Kubera z 1995 roku.

Film ukazuje nie tylko myśl polityczną Romana Dmowskiego, ale i jego ogromny wkład w powstanie odrodzonego państwa polskiego w 1918 roku, który dzisiaj nierzadko bywa zapomniany.

Serdecznie zapraszamy!

Narodowe Świnoujście

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW