Strona główna » Agatowska „sypie” partyjnych towarzyszy – to Żmurkiewicz i Kowalski nadzorowali szpital

Agatowska „sypie” partyjnych towarzyszy – to Żmurkiewicz i Kowalski nadzorowali szpital

by Świnoujście w sieci

Po naszej piątkowej publikacji Kto odpowiada za długi szpitala – 16 milionów – gdzie był nadzór nad dyrektorem ? z naszym dziennikarzem skontaktowała się Pani zastępca prezydenta Joanna Agatowska z wystąpieniem informującym nas, że: nie miałam żadnego wpływu na zatrudnienie Guziaka, nie sprawowałam nad nim nadzoru kiedy był dyrektorem.

Zmuszeni byliśmy przypomnieć Pani Prezydent Agatowskiej, że na stronie urzędu miasta widnieje następującą informacja odnoście Jej obowiązków:
Nadzór nad następującymi komórkami organizacyjnymi Urzędu:Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej (SPZOZ Szpital Miejski, SPZOZ)

Wówczas Pani Agatowska wyjaśniła, że faktycznie nadzorowała tą placówkę jednak dopiero od dnia 08.12.2010 – wcześniej bezpośredni nadzór nad tą placówką pełnił mój poprzednik Ryszard Kowalski.
Jednocześnie podkreśliła: Znam swój zakres nadzoru i obowiązków, ale nie będę odpowiadała za coś na co nie miałam wpływu. – co nijak się ma z wcześniejszym oświadczeniem – nie sprawowałam nad nim nadzoru /dyrektor szpitala/ kiedy był dyrektorem.

Przypomnijmy to Prezydent Żmurkiewicz wyznaczył na stanowisko Dariusza Guziaka – wielokrotnie deklarował, że ma do niego zaufanie – jego zastępcy jak widać nie chcą przejmować na siebie winy za brak nadzoru nad Szpitalem i doprowadzeniem do wielomilionowego zadłużenia, który spłacać będą mieszkańcy.

Piersi do orderów towarzysze partyjni Żmurkiewicz, Kowalski Agatowska wypinają pierwsi, jednak szukanie winnego braku nadzoru nad powierzonym mieniam idzie im dużo trudniej.

Miejmy nadzieje, że prokuratura podejdzie do sprawy sumiennie i wskaże winnych.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW