Strona główna » „ORLIK VOLLEYMANIA”

„ORLIK VOLLEYMANIA”

W dniu 21.05.2015 r. w Świnoujściu na orliku przy ul. Witosa 12 odbyła się V edycja ogólnopolskiego turnieju dla dzieci ze szkół podstawowych „ORLIK VOLLEYMANIA” ( eliminacje ).

Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 i został rozegrany w kategorii drużyn „mieszanych”.

Drużyna liczyła max. 6 zawodników, 4 zawodników na boisku w grze ( 2 dziewczynki i 2 chłopców ) oraz rezerwowi ( 1 dziewczyna i 1 chłopiec ) z rocznika 2002 i młodsi. Do turnieju zgłosiło się 16 drużyn.

Turniej dla dzieci rozgrywany był w 4 grupach po 4 drużyny, gdzie grano systemem „ każdy z każdym ” do 15 punktów ( 1 set ). Za zwycięstwo drużyny otrzymywały 2 pkt, za przegraną 1.

Po zakończeniu eliminacji grupowych turniej rozgrywano systemem pucharowym. Mecze ćwierćfinałowe zostały rozegrane do 15 pkt z dwu punktową przewagą ( 1 set ), natomiast pozostałe spotkania ( półfinały, mecz o 3 miejsce i finał ) rozegrano do 2 wygranych setów do 11 pkt ( z przewagą 2 pkt ), set trzeci do 7 pkt ( również z przewagą 2 pkt ). Bez konkurencyjna w tych zawodach okazała się drużyna KRECIKI z SP nr 1 zdobywając komplet punktów – wygrywając wszystkie spotkania .

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. KRECIKI
2. KINDERKI
3. EGWD
4. BANANA TEAM

Zdobywcy pierwszego miejsca awansowali do finału makroregionu, który rozegrany zostanie 7 czerwca 2015 r. w Darłowie.