Strona główna » Flota wreszcie skuteczna. Wyspiarze zatopili Miedź. FOTO

Flota wreszcie skuteczna. Wyspiarze zatopili Miedź. FOTO

Flota podtrzymuje passę bez porażki ligowej. W dzisiejszym meczu pokonała zespół o kilkukrotnie większym budżecie od naszego, Miedź Legnica 3:0!

Wyspiarze poza meczem Pucharu Polski z GKS-em Bełchatów radzą sobie świetnie w lidze. Pomyśleć, że mogło tj drużyny nie być na zapleczu Ekstraklasy. Byłaby to wielka strata, bo Wyspiarze pokazują, że bez pieniędzy można zbudować silny zespół. Dowodem tego jest dzisiejsze zwycięstwo nad ekipą z kilkukrotnie wyższym budżetem od naszego. Wcześniej m.in. pokonaliśmy także uznaną markę w Polsce jaką jest Arka Gdynia.

flota

Mecz rozpoczął się od lepszej gry gości. Ci jednak klepali między sobą piłkę, a nic z tego kompletnie nie wynikało. Pierwsze obiecujące uderzenie oddał Marcin Garuch, lecz bardzo niecelne. Flota z każdą następną minutą się otwiera i stwarzała sobie okazje. Pierwsza dogodna miała miejsce w 24. minucie, Olszar zagrał do Kamińskiego, ale jego strzał obronił Ptak. Trzy minuty później jednak golkiper Miedzi nie miał nic do powiedzenia. Świetnie Olszar obsłużył podaniem Lisowskiego, a ten z pierwszej piłki, pięknym strzałem dał prowadzenie Flocie. W 41. minucie znowu świetnie podawał Olszar, ale Sołowiej uderzył w słupek! W tej połowie meczu już wynik nie uległ zmianie.

flota

Drugą odsłonę meczu lepiej starali się rozpocząć legniczanie. Lafrance pomylił się o kilka centymetrów. Siedem minut później to Flota skarciła Miedź. Kamiński z autu zagrał do Lisowskiego, ten podał do Olszara i tym samym odwdzięczył się za podanie przy pierwszym golu, a Olszar mimo, że nieczysto trafił w piłkę ta wylądowała przy słupku.Goście byli wyraźnie przybici i to Flota raz po raz forsowała ich defensywę. Jednak dopiero w 80. minucie kropkę nad ‘i’ postawił super joker z ławki, Dawid Kort. Świetna płaska piłka od Kamińskiego, w polu karnym futbolówkę przepuścił Zieliński, a Kort wpakował piłkę do siatki.

Flota była konsekwentna i wreszcie skuteczna. Już następny mecz rozegra w najbliższą niedzielę w Niecieczy z liderem tabeli.