Strona główna » Finał Eliminacji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Dzielnicowych ” Dzielnicowy Roku” – rozstrzygnięty!

Finał Eliminacji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Dzielnicowych “Dzielnicowy Roku” – zakończony. Tym razem 42 policjantów reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego rywalizowali o miano Dzielnicowego Roku 2014. Najlepszym Dzielnicowym w województwie zachodniopomorskim okazał się asp. szt. Rafał Lidak z KPP Gryfino, drugie miejsce zajął sierż. szt. Kamil Dźwilewski z KPP Choszczno a trzecie sierż. szt. Jarosław Przytocki z KPP Białogard.

140919dzielnicowy3_700x469
Dzielnicowi odebrali puchary i gratulacje od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotra Ostrowskiego. Zawody organizowane są już po raz siódmy i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród funkcjonariuszy.
Do tegorocznego Finału Eliminacji Wojewódzkich zakwalifikowało się 42 najlepszych dzielnicowych z garnizonu zachodniopomorskiego. Najlepsi wyłonieni zostali na podstawie wyników pierwszego etapu eliminacji, który odbył się w czerwcu br. w macierzystych jednostkach i składał się z testu wiedzy zawierającego 40 pytań. Do sprawdzianu tego przystąpiło blisko 300 dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych naszego województwa.

140919dzielnicowy5_700x469
Do drugiego etapu konkursu prowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie zakwalifikowanych zostało po dwóch kandydatów z komend miejskich i powiatowych naszego województwa, łącznie 42 osoby. Wczoraj w Szczecinie dzielnicowi zmagali się w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich był sprawdzian wiedzy zawodowej, składający się z 60 pytań a następnie rywalizowali w konkurencji symulacyjnej dotyczącej przyjęcia interesanta.
Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu. Po zliczeniu punktów z obu konkurencji wyłonieni zostali zwycięzcy. Bezkonkurencyjny okazał się asp. szt. Rafał Lidak z KPP Gryfino, drugie miejsce zajął sierż. szt. Kamil Dźwilewski z KPP Choszczno a trzecie sierż. szt. Jarosław Przytocki z KPP Białogard.

140919dzielnicowy7_700x469
W klasyfikacji drużynowej wygrali dzielnicowi z KPP Choszczno, drugie miejsce zajęli policjanci z KPP Gryfino a na ostatnim stopniu podium stanęli dzielnicowi reprezentujący KMP Szczecin. Zwycięzcom serdecznie gratulował i życzył sukcesu w ogólnopolskim finale Zastępca Komenda Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski, który wręczył laureatom puchary i pamiątkowe dyplomy.
Finał eliminacji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Dzielnicowych został objęty honorowym patronatem przez ZW NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego Policjanci, którzy zajęli dwa czołowe miejsca reprezentować będą nasz garnizon w Ogólnopolskim Finale Zawodów Policjantów Dzielnicowych ” Dzielnicowy Roku” w Szkole Policji w Katowicach, który odbędzie się w dniach 13- 15 października 2014r.