Sukces ucznia ZSM »     We wtorek 15 maja 2012 w Sali Kolumnowej gmachu Sejmu RP odbyła się konferencja naukowa, zatytułowana: Centralny Okręg Przemysłowy – wczoraj, dziś i jutro, zorganizowana w 75. rocznicę rozpoczęcia jego budowy.  W trakcie jej trwania wręczono nagrody laureatom konkursu historycznego o Centralnym Okręgu Przemysłowym – uczniom szkół ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego. Wśród najlepszych znalazł się uczeń klasy I Technikum Informatycz... Zobacz kto zagra podczas DNI MORZA »   Mrozu, In Grid, Kukiz i Piersi, Francesco Napoli – to tylko niektórzy wykonawcy, którzy bawić nas będą podczas tegorocznych Dni Morza.  Dni Morza odbędą się  w weekend 29. czerwca – 1. lipca. Wszystkie imprezy odbywać się będą na terenie Basenu Północnego (marina).   - W programie każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.     Pierwszego dnia (piątek) gw... Autobus zablokował ulicę Piłsudskiego. »   Dziś (czwartek po godzinie 15-tej autobus na niemieckich numerach rejestracyjnych zablokował całkowicie jedną z głównych ulic prowadzących do dzielnicy nadmorskiej najprawdopodobnie uległ awarii. Na miejsce przyjechał patrol policji i straż miejska która kierowała nadjeżdżające pojazdy na boczne ulice prowadzące nad morze. Kierowca podjął próbę naprawy ale zakończyła się niepowodzeniem. W chwili pisania artykułu ulica była w dalszym ci... Handlują bezpłatnymi materiałami promocyjnymi miasta. Wasza informacja »   Od kilku lat !!! piszemy na temat handlu mapkami. Cwani oszuści oszukują przeważnie turystów, niemieckich i sprzedają im mapki miasta, które oczywiście są bezpłatne. Proceder ten trwa przez cały rok i  jak się okazuje trwa nadal. Jak by tego było mało do znanych wszystkim osób uprawiający nielegalny handel dołączyli następni, oczywiście skuszeni łatwym zarobkiem, rejon ich działania to Wyb. Władysława IV i końcowy odcinek ulicy Bałtyckiej. ... Cyrkowcy na wyspach »   XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej odbędzie się na wyspie Uznam w dniach 25-28. maja. Na większość imprez, pokazów wstęp wolny. Festiwal odbywać się będzie głównie po niemieckiej stronie wyspy, ale 26 i 27. maja cyrkowców można będzie zobaczyć w akcji w muszli koncertowej w Świnoujściu. Występy rozpoczynać się będą o godz. 15.00.   Przyjadą cyrkowcy z Francji, Hiszpanii, Chile, Australii, Nowej Zelandii, Austrii, Grecji, Holandii...

www.eswinoujscie.pl

Świnoujście w sieci - Twoje źródło informacji

Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Reklama

przetarg

Lubię to :)

Mapa Świnoujścia

Ogląda nas

0 osób i 740 gości online

Kamera na plaży

Przekaż dalej

Facebook Twitter Delicious 

Sukces ucznia ZSM

    We wtorek 15 maja 2012 w Sali Kolumnowej gmachu Sejmu RP odbyła się...
Czytaj więcej

Reklama

Lotto - wyniki

Duży Lotek
2012-05-17
6 19 23 38 48 49

Multi Multi
2012-05-17 14:00
9 14 18 21 24 29 32 38 40 42
45 51 52 54 55 56 59 64 65 68
Plus 40

Multi Multi
2012-05-17 22:15
1 2 3 5 6 8 9 10 18 26
27 34 41 43 46 53 58 60 63 77
Plus 34

Twój Szczęśliwy Numerek

  

Express Lotek
2012-05-17
14 17 32 37 38

Zakłady Specjalne


Kamera on-line

Reklama


 


logowanie



Posłuchaj - POLSKI ROCK

Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF POLSKI ROCK

Prezentacja roboczej wersji LPR

PDF Drukuj Email
Środa, 28. Kwiecień 2010 11:55

 


W dniu 4 maja br. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się prezentacja roboczej wersji Lokalnego Programu Rewitalizacji .

Do prac nad aktualizacją programu powołany został zespół roboczy składający się z pracowników Urzędu Miasta, przedstawicieli jednostek miejskich oraz eksperta ds.rewitalizacji. Prace nad dokumentem odbywają  się  z szerokim udziałem lokalnej społeczności- potencjalnych uczestników i beneficjentów programu.
Dotychczasowy LPR obejmował dwa rodzaje obszarów: miejski i powojskowy, zaś dla realizacji celów rewitalizacji przyjęto podział miasta na pięć następujących stref:

Strefa I – obszar miejski Śródmieście,
Strefa II - obszar miejski Park Zdrojowy z zespołem fortyfikacji,
Strefa III - obszar powojskowy – Mulnik,
Strefa IV - obszar powojskowy, Centrum Administracji Miejskiej,
Strefa V - obszar powojskowy, Basen Północny.

W ramach programu przewidziany był do realizacji szereg przedsięwzięć głównie o charakterze technicznym m.in. prace renowacyjno-modernizacyjne w budynkach mieszkalnych, przebudowa infrastruktury drogowej, przebudowa i modernizacja obiektów powojskowych. Część z nich została zrealizowana m.in. dzięki stworzeniu przez  Miasto możliwości ubiegania się o dotacje  na zrefinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków (na podstawie  Uchwał Rady Miasta Świnoujścia Nr LIX/458/2006 z dnia 30 marca 2006 i NR XI/100/2007 z dnia 28 marca 2007r.).

Aktualizacja wynika m.in. z konieczności dostosowania obecnego dokumentu do Wytycznych w zakresie opracowania Lokalnych Programów Rewitalizacji, co pozwoli ubiegać się o dofinansowanie  z  Regionalnego Programu Operacyjnego WZ w ramach działania 5.5. Rewitalizacja. Wsparcie w ramach tego działania udzielane będzie w systemie dotacyjnym oraz za pomocą instrumentów inżynierii finansowej w ramach Inicjatywy Jessica.  

Wybór przedsięwzięć z zakresu rewitalizacji odbywa się  dwuetapowo:

Etap I obejmować będzie wybór w drodze konkursu Lokalnych Programów Rewitalizacji, przygotowanych przez jednostki samorządu terytorialnego z województwa; II etap obejmować będzie wybór w procedurze konkursowej podprojektów wchodzących w zakres Projektów Zintegrowanych w wybranych wcześniej Lokalnych Programach Rewitalizacji.

Zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski konkurs na LPR ogłoszony ma zostać w maju (nabór trwać do końca czerwca). Więcej informacji na procedur uzyskać można na stronie  internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się do prac na dokumentem. 

Info UM


 

TELEFON INTERWENCYJNY - WASZA INFORMACJA


CZEKAMY NA WASZE INFORMACJE

Jeżeli masz jakiś ciekawy pomysł lub wiesz o czymś ważnym, co wydarzy lub wydarzyło się w naszym mieście a powinni o tym wiedzieć wszyscy .... daj nam znać a my umieścimy to w naszym serwisie. 

 

tel / sms / mms  601 27 04 37

info@e-swinoujscie.pl

 



 

My na facebooku

 


Logowanie



Zobacz film

You need Flash player 8+ and JavaScript enabled to view this video.

Reklamy


Zapraszamy do naszej grupy

Radio - słuchaj

Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

Reklamy


Reklamy

Baza noclegowa

Reklama

swinoujscie


Reklamy