PIERWSZA W ŚWINOUJŚCIU CERTYFIKOWANA WZORCOWA SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA !

Miło nam Państwa poinformować , iż po wielu miesiącach starań w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi powstała długo wyczekiwana pierwsza certyfikowana Biała Sala Doświadczania Świata. Miejsce zostało zaprojektowane i wykonane przez Polskie Centrum Snoezelen. Pomieszczenie wyposażone zostało min. w łóżko wodne, basen z transparentnymi kulkami, podest z wodnymi kolumnami, tor świetlno- dźwiękowy, kulę lustrzaną oraz światłowody. Aktualnie trwają ostatnie przygotowania, aby od września uczniowie naszej szkoły mogli korzystać z terapii.
Metoda Doświadczania Świata zwana terapią Snoezelen jest terapią wielozmysłową. Pobyt w Sali pozwala na chłonięcie, badanie i kontrolowanie szerokiego zakresu bodźców zmysłowych. Odbiorcami takiej terapii są min. osoby z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, dzieci nieśmiałe jak i nadpobudliwe.

Sala ta powstała min. ze środków Budżetu Obywatelskiego , dotacji Rotary Club Świnoujście, Rady Rodziców oraz nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie i już teraz zapraszamy na oficjalne otwarcie we wrześniu.

SP 4