– Coraz więcej stoisk handlowych pojawia się na prywatnych terenach wzdłuż ulicy Żeromskiego.

Nie wygląda to dobrze. Przeciwnie. Znów tworzy się coś na wzór handlu targowiskowego, który udało nam się jakiś czas temu zlikwidować na promenadzie. Czy nie można coś z tym zrobić? Czy to jest zgodne z prawem? – to jedno z pytań, jakie padło podczas spotkania branży turystycznej zrzeszonej w Świnoujskiej Organizacji Turystycznej z prezydentem miasta i jego zastępcami.

Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz obiecał, że zajmie się sprawą.

– To są co prawda tereny prywatne, ale jednocześnie znajdują się w strefie uzdrowiskowej. Objęte są również miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który jasno precyzuje jaki rodzaj zabudowy jest tam dopuszczony – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Wczoraj wystosował list otwarty do właścicieli i zarządzających obiektami przy ulicy Żeromskiego na terenie których znajdują się takie stoiska.

Informuje w nim, że ustawianie licznych obiektów i stoisk handlowych, które wprowadzają charakter targowiskowy w obrębie strefy A ochrony uzdrowiskowej w Dzielnicy Nadmorskiej, stanowiącej jednocześnie obszar wpisany do rejestru zabytków, jest działaniem niezgodnym z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, jak również ustawą uzdrowiskową.

– Proszę o niezwłoczne usunięcie pawilonów handlowych, kontenerów i stoisk handlowych z terenów Państwa nieruchomości i ewentualne organizowanie działalności handlowej i usługowej w parterach obiektów podstawowych – kończy pismo Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Tereny po stoiskach powinny być zagospodarowane pod urządzoną zieleń, zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w tak sposób, aby wraz ze zmodernizowaną przestrzenią publiczną tworzyły harmonijny obraz Dzielnicy Nadmorskiej, przywracając jej atrakcyjność i uzdrowiskowy charakter.

PEŁNA TREŚĆ PISMA PREZYDENTA MIASTA KLIKNIJ TUTAJ

BIK UM Świnoujście