Strona główna » Świnoujście – Wygrane dwóch drużyn Prawobrzeża

Świnoujście – Wygrane dwóch drużyn Prawobrzeża

Weekend pełen emocji za Nami.

Obie drużyny UKS Prawobrzeże Świnoujście rozegrały ważne spotkania, które zapewniły im Awans do wyższych lig rozgrywkowych. Pierwsza drużyna dnia 18.05.19 wynikiem 6:2 pokonała Koronę Stuchowo, która zajmuje drugie miejsce w grupie 1, B klasy. Mecz rozgrał się po Naszej myśli, bez żadnych komplikacji.

Po pierwszej bramce wykonanej w 6 minucie z rzutu karnego przez Rafała Szmaję wpadały następne, w kolejności: 36 minuta 2:0 Rafał Szmaja, 40 minuta 3:0 Damian Siwiec, 60 minuta 4:0 Mateusz Kożyb, 68 minuta 5:0 z rzutu karnego Rafał Szmaja, 74 minuta 6:2 Marcin Zmudziński. Na mecz drużyna wyszła w składzie: Kamil Polnik (67′ Vasil Makar), Marcin Zmudziński (80′ Krzysztof Nowak), Arkadiusz Waliszewski, Rafał Szmaja, Mateusz Kożyb (65′ Patryk Stopczyński), Piotr Bartosewicz, Kamil Mądry, Mateusz Bednarczyk (57′ Radosław Haba), Adrian Woźniak, Damian Siwiec, Krzysztof Burchacki Nie zagrai: Jakub Lebioda, Krzysztof Burchacki.

Trener Łukasz Kupczyk Kierownik Artur Godzieba Był to dla drużyny bardzo ważny mecz, gdyż wygrana zapewniła im awans do A-klasy, ale to nie wszystko. W czerwcu czekają ich baraże w których wygrana zapewnia im awans 2 ligi wyżej! To nie koniec świetnych informacji. Dnia 19.05.19 ważny mecz rozegrały również na wyjeździe rezerwy Prawobrzeża ze Światowidem 63 II Łobez. Po bramkach Piotrka Pluty w 14 minucie oraz Vasila Makara w 47 minucie myśleliśmy, że mecz zakończy się wynikiem 0:2. Niestety w 86 minucie drużyna straciła jedną bramkę.

Na szczęście zawodnicy nie odpuścili, walczyli do końca utrzymując wynik 1:2 i wracając do Świnoujścia z 3 punktami. Mecz rozegrali w składzie: Jakub Lebioda, Krzysztof Nowak, Dariusz Wiese, Michał Bandarowicz, Vasil Makar, Patryk Stopczyński, Rafał Wrona, Piotr Pluta, Sylwester Borzuchowski, Dominik Urbański, Miłosz Mikłaszewicz Nie zagrali: Mariusz Zduńczyk, Sebastian Podhorodecki, Sławomir Glaspan, Krzysztof Domański, Robert Burchard Trener Łukasz Kupczyk Kierownik Artur Godzieba Po tym meczu drużyna rezerw również wywalczyła pewny awans do B-klasy. Ważną informacją jest to, że teraz wszystko w rękach pierwszej drużyny, jeżeli wygrają baraże to nie tylko oni awansują do 5 ligi ale również otworzą drzwi drużynie rezerw, która również awansuje 2 ligi wyżej i będzie rozgrywać mecze w A-klasie!!! Trzymajmy kciuki za dalsze losy drużyn UKS Prawobrzeże Świnoujście, uczęszczajmy na mecze, wspierajmy swoją obecnością. Liczymy również na liczną obecność i wsparcie w meczu barażowym.