POLICJANCI ZATRZYMALI DWÓCH POSZUKIWANYCH I ZABEZPIECZYLI PONAD KILOGRAM NARKOTYKÓW

Policcy kryminalni zabezpieczyli kilogram amfetaminy na jednym z osiedli w Policach oraz zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Obaj usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a sąd aresztował jednego z nichna trzy miesiące.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi i zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy, którą trzymał w plecaku jeden z nich. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. 34 letni mieszkaniec Polic poszukiwany był za kradzieże z włamaniem i ma do odbycia karę ponad 1,5 roku pozbawienia wolności.

Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili przy nim woreczki z marihuaną. Natomiast drugi z mężczyzn – 31 letni mieszkaniec Polic poszukiwany był za kradzieże. Wego plecaku policjanci ujawnili ponad kilogram amfetaminy. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze przeszukali mieszkanie 31-latka, gdzie ujawnili foliowe opakowania, wagę elektroniczną oraz telefony komórkowe.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, a śledczy złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie.Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 31 letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanym grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę policjanci ustalają jak mężczyzna weszdł w posiadanie takiej ilości narkotyków. Sprawa jest rozwojowa.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka