W dniu 07 maja 2019 r. już po raz szósty odbyły się zawody z cyklu „ Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne” zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”.

Uczniowie mieli możliwość wyboru startu z czterech konkurencji biegowych: 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy) oraz z trzech konkurencji technicznych : skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

W każdej dyscyplinie są trzy kategorie wiekowe: 2008 i młodsi, 2007, 2006.

W zawodach każdy zawodnik walczy o miano najlepszego sportowca w swojej kategorii wiekowej i o wyjazd na Finał Krajowy „Czwartków LA”, który odbędzie się w Łodzi w dniach 14-16 czerwca 2019 r.

Zanim to jednak nastąpi, młodzi lekkoatleci, zaprezentują swoje umiejętności w wybranej przez siebie konkurencji podczas finału miejskiego, który odbędzie się dnia 21 maja 2019 r.

Poniżej najlepsze wyniki z szóstych zawodów (pełny komunikat umieszczony na stronie www.osir.swinoujscie.pl ).

Dziewczęta:

60 m

2008 i młodsi – Maria Wrębiakowska – 8,97 SP 6

2007 – Kasia Dobek – 9,59 SP 6

2006 – Zuzia Ziomko – 8,74 SP 6

Chłopcy

60 m

2008 i młodsi – Adam Grudzień – 9,62 SP 6

2007 – Milan Kadłubiec – 9,00 SP 6

2006 – Grzegorz Frejnik – 8,20 SP 6

Dziewczęta

300 m

2008 i młodsi – Nadia Modrzyńska – 56,75 SP 6

2007 – Hania Owczaruk – 45,86 SP 6

Chłopcy

300 m

2008 i młodsi – Mikołaj Majewski – 51,54 SP 4

2007 – Jakub Filipowski – 53,72 SP 1

Dziewczęta

Skok w dal

2008 i młodsi – Joanna Włodarczak – 4,07 SP 6

2007 – Hanna Owczaruk – 4,11 SP 6

2006 – Wiktoria Zamiara – 3,86 SP 4

Chłopcy

Skok w dal

2008 i młodsi – Gabriel Kasprzyk – 3,77 SP 6

2007 – Kacper Jasiecki – 4,01 STSG

Dziewczęta

Skok wzwyż

2008 i młodsi – Lena Szepke – 1,15 SP 1

2007 – Katarzyna Dobek – 1,30 SP 6

Chłopcy

Skok wzwyż

2008 i młodsi – Franek Gralak – 1,25 SP 1

Dziewczęta

Rzut piłeczką palantową

2008 i młodsi – Maria Wrębiakowska – 31,00 SP 6

2007 – Oliwia Sokołowska – 37,50 SP 6

2006 – Oliwia Wolanin – 43,00 SP 4

Chłopcy

Rzut piłeczką palantową

2008 i młodsi – Michał Dydo – 28,00 SP 6

2007 – Radosław Kurczych – 37,50 SP 6

2006 – Grzegorz Frejnik – 41,50 SP 6

Punktacja szkół po sześciu zawodach

SP 6 – 23643 pkt.

SP 1 – 5781 pkt.

SP 4- 5046 pkt.

SP 2 – 4658 pkt.

STSG – 1950 pkt.

LOGOS – 1085 pkt.

Punktacja nauczycieli po czterech zawodach

Adam Wielechowski – 10234 pkt.

Krzysztof Walkowiak – 7574 pkt.

Iga Cierpiał – 4621 pkt.

Finał Miejski odbędzie się w dniu 21 maja 2019 r. o godzinie 16:00 na Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Matejki 22 – serdecznie zapraszamy i gratulujemy młodym lekkoatletom dotychczasowych wyników.

W dniu dzisiejszym 8 maja o godzinie 18:00, zapraszamy do kibicowania piłkarzom Floty. Na stadionie przy ul. Matejki 22, piłkarze w ramach 1/4 Pucharu Polski ZZPN zmierzą się ze Świtem Szczecin.

Dyrektor OSIR Wyspiarz

Anna Kryszan