Szanowni Państwo.
W ostatnim czasie dużo jest mowy o sprzedaży Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego. Chciałbym się odnieść do wszystkich teorii spiskowych.

Prowadzenie ośrodka nie jest obowiązkiem gminy. Ośrodek od lat przynosi straty, a spowodowane jest to wieloma czynnikami, na które my jako gmina nie mamy wpływu.

Postanowiłem rozwiązać problem poprzez sprzedaż ośrodka. Jednak wiem, że może to być trudne, więc jeżeli to się nie uda, to ośrodek oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe wejdzie w struktury nowo powstającej spółki.

Spółka będzie działała na zasadzie przedsiębiorstwa. W tej chwili działa jako jednostka organizacyjna gminy co niesie za sobą wiele obwarowań m.in.: brak możliwości sprzedaży napojów alkoholowych, brak odliczania VATu, kosztów itp.

W celu usprawnienia zarządzania wszystkimi elementami sportowymi, postanowiłem je połączyć w jedną spółkę i potraktować bardziej biznesowo.

W konsekwencji powinno to przynieść wiele korzyści mieszkańcom gminy jak i turystom. Tak naprawdę nie musielibyśmy tego robić, nawet nie do końca chcieliśmy, właśnie dlatego, że niektórzy wykorzystują to przeciwko nam. Jednak dobro Gminy Choszczno
zwyciężyło i staramy się dawać z siebie wszystko.

PS: Odnośnie sesji w OSW i zarzutu, że są one daleko od centrum – nie ma sensu doszukiwać się teorii spiskowych. Taki stan rzeczy, czyli sesje w OSW, są od 10 lub nawet 11 lat 🙂