Akcja krwiodawstwa pod hasłem „SpoKREWnienii służbą” w 8.FOW

Blisko 5 litrów krwi oddali w czwartek, 18 kwietnia, żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu podczas zbiórki krwi zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”.

1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, odbyła się uroczysta inauguracja drugiej edycja ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa „SpoKREWnienii służbą” objętej honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od tego dnia w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju prowadzona jest honorowa zbiórka krwi, mająca na celu zachęcenie żołnierzy i pracowników wojska do tego, aby zdecydowali się zostać honorowymi dawcami krwi. W ubiegłym roku krew oddało:

– 5121 żołnierzy i pracowników wojska,
– 3552 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji,
– 5664 strażaków,
– 483 strażników granicznych,
– 105 funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.
W sumie przez miesiąc trwania kampanii udało się pozyskać w prawie 7 tys. litrów krwi. W tym roku wydłużono trwanie akcji aż do 1 września.

W zbiórce krwi zorganizowanej na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu udział wzięli chętni żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej, którzy łącznie oddali blisko 5 litrów krwi.

 

Marynarka Wojenna