W minione weekendy, w Szczecinie na obiekcie Floating Arena, odbyła się I runda zawodów pod nazwą Soboty Pływackie. 16 marca rywalizowały dzieci z roczników 2010-2008, natomiast 23 marca dzieci i młodzież z roczników 2007-2004. Ci młodsi startowali na dystansie 25 m stylem dowolnym, grzbietowym oraz klasycznym.

Starszym przyszło zmierzyć się z dystansem 50 m. W obu imprezach wzięli udział uczestnicy sekcji pływackiej OSiR „Wyspiarz” Świnoujście, którzy reprezentowali nasze miasto w startach indywidualnych oraz sztafecie mieszanej.

Warto wspomnieć, że każdy zawodnik kończący start indywidualny zdobywa punkty, których suma plasuje zespół na poszczególnych miejscach w stosunku do pozostałych drużyn. Na tę chwilę, w przypadku roczników 2010-2008 OSiR utrzymuje się na 3 miejscu (na 22 zespoły), natomiast starsi zostali sklasyfikowani na 2 pozycji (wśród 17 zespołów) z niewielką stratą do 1 miejsca. W I rundzie pływacy z OSiR Świnoujście zdobyli 6 złotych medali, 8 srebrnych i 6 brązowych. Godnym zauważenia może być fakt, że zawody zostały rozegrane w atmosferze zdrowej rywalizacji oraz w oparciu o zasady fair-play. Czekamy na II rundę i kolejne występy pływaków ze Świnoujścia.

Anna Kryszan, Dyrektor OSiR „Wyspiarz”