Podróżowali z podrobionymi dokumentami

33-letniego Polaka oraz 46-letniego obywatela Bośni i Hercegowiny zatrzymali 22 i 24 lutego w Świnoujściu funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Mężczyźni okazali do kontroli podrobione dokumenty – dowód osobisty i prawo jazdy.

Polak był pasażerem opla zmierzającego na prom do Szwecji. Podczas legitymowania okazał funkcjonariuszom podejrzany pod względem autentyczności dowód osobisty. Mężczyznę doprowadzono do pomieszczeń Straży Granicznej. Badanie dokumentu specjalistycznym urządzeniem potwierdziło jego podrobienie. 33-latka zatrzymano, a dzień później przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze grzywny, po czym został zwolniony.

W trakcie kontroli drogowej samochodu osobowego bmw ze szwedzką rejestracją funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że kierowca, 46-letni obywatel Bośni i Hercegowiny przedstawił podrobione prawo jazdy. Dalsze czynności przeprowadzone zostały w Placówce Straży Granicznej. Badanie dokumentu potwierdziło podejrzenia strażników granicznych. Cudzoziemiec dobrowolnie poddał się karze grzywny, dodatkowo musiał zapłacić mandat za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Straż graniczna