Rozmowa dosłownie sprzed chwili. Z Anną byłem już w kontakcie wcześniej i cały czas miałem nadzieję, że wszystko się ułoży ale niestety tak się nie stało.

Kontakt do niej otrzymałem od innego księdza, który spotkał ją zapłakaną w kościele.

Anna jest wychowanką domu dziecka. Patrząc na historię jej życia widać, że nie jest to bez znaczenia. Nigdy nie znalazła odpowiedniego mężczyzny przytulając się do każdego kto mówił jej czułe słówka. Po jednej takiej ,,miłości” zostało jej niepełnosprawne dziecko.

Teraz jest w 8 tygodniu ciąży i mieszka z ojcem tego nienarodzonego dziecka …niestety. On jej nie daje wyboru mówiąc ,,albo ja albo bachor, jak chcesz to się ze swoim niedorozwojem wynoś”. Anna płacząc mówi, jak? gdzie? kto mi pomoże? nie mam nikogo, nie dam rady. Muszę to zrobić bo inaczej ze swoją córeczką znajdę się na bruku. Dobrze wie, że z tym mężczyzną będzie się męczyła całe życie, sama jak twierdzi nie chce z nim być, no ale. Proszę księdza nie mam wyboru. Powiedziałem, że ma wybór, może wybrać życie dziecka, które chce urodzić a ja tzn my w tym jej pomożemy. Po niedzieli będę szukał dla niej mieszkania do wynajęcia. Przekażę środki na bieżące potrzeby i oczywiście wszystko dla dziecka jak się urodzi. Wiem, że da sobie radę, bo z taką miłością mówiła o swojej córeczce i o tym jeszcze nienarodzonym dziecku.

Bardzo proszę Was o pomoc finansową. Na najbliższy rok będzie potrzeba około 20 tysięcy zł. 20 000 zł …cena życia. Darczyńców proszę o wpłatę na konto fundacji wpisując w tytule DAROWIZNA CIĄŻA. Jeżeli to nie będzie problem to proszę jednocześnie o sms do mnie na 608752142 ile poszło (wskazane ale niekonieczne). Przeważnie te same osoby pomagają, dlatego udostępniajcie dopisując kilka słów od siebie abyśmy znaleźli kolejnych obrońców życia, którzy działają nie tylko słowem ale i czynem. Osoby które mają jakieś dostępne rozwiązania tej sprawy proszę o telefon. Jak nie odbiorę to na pewno oddzwonię.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. W fundacji mamy takie hasło,, każdy dzień jest dobry aby bronić życia”. Od pewnego czasu sprawdza się inne ,,każdy tydzień jest dobry aby uratować życie”. Tydzień w tydzień mamy uratowane dzieciątko. Proszę ogarnijmy tę sprawę abyśmy mogli przejść do następnego ratowania nienarodzonego.

Pss. Skierujemy także Annę po pomoc MOPSu ale jeszcze nie teraz. W jej przypadku ze względu na niepełnosprawne dziecko Dom Samotnej Matki nie wchodził w rachubę.

W jaki sposób mogę pomóc?

Fundacja Małych Stópek
przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu DAROWIZNA CIĄŻA

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

w tytule przelewu DAROWIZNA CIĄŻA

dołącz do obrońców życia na https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/