NIETRZEŹWY, Z AKTYWNYM ZAKAZEM – NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ

21-letniemu piratowi drogowemu, który nie zatrzymał się do kontroli, kierował pod wpływem alkoholu i zmusił policjantów do pościgu, teraz może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W trakcie pełnienia służby policjanci z drogówki prowadzili działania kontrolno-pomiarowe.

W związku z tym podali sygnał do zatrzymania się kierującemu daewoo. Mężczyzna nie reagował na sygnały mundurowych

Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym mężczyzną przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten jednak za nic miał sygnały i gnał przed siebie, łamiąc tym samym przepisy ruchu drogowego, dotyczące między innymi ograniczenia prędkości. W pewnym momencie kierujący renault zatrzymał swój pojazd. Badanie alkotestem wskazało, że 21-latek prowadził pojazd mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawca pościgu został zatrzymany.

Dziś 21-latkowi zostaną przedstawione zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu. Odpowie również za to, że świadomie zmusił policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzymał się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie tego przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja