Wysyp Mikołajów na 126. parkrunie

Ho, ho, ho… Na świnoujskiej plaży dzisiaj Inwazja Morsujących Mikołajów, a u nas takich zwyczajnych… biegających, przyplątał się też jeden pingwin, bałwanica, dwa renifery i kilka bliżej nieokreślonych śnieżynek i skrzatów. Co prawda 6 grudnia już za nami ale widocznie nadmorski klimat sprzyja dłuższym pobytom i kto wie, może Mikołaje ze świtą pozostaną z nami aż do świąt???

reklama

126. parkrun pokraśniał od czerwonych czapeczek, koszulek a przede wszystkim od nieco zziębniętych, a u większości jednak zgrzanych od biegu liczek naszych parkruneromaniaków, tych starszych i tych najmłodszych. Starszaki stawili się w ilości 79 sztuk, a maluchów była około dwudziestka. Mieliśmy też dzisiaj, myślę, że jako jedyni w Polsce, prawdziwą mikołajkową rozgrzewkę!!! Prowadziła ją ….. no zgadnijcie kto? Oczywiście EWA MIKOŁAJEK.

Najpierw w trasę ruszyli starsi amatorzy ruchu na świeżym powietrzu, których poprowadził rowerowy bezpieczny Mikołaj, a zaraz potem na start udali się najmłodsi, którzy z wielką radością pokonali wyznaczoną trasę, na końcu której stał kolejny Mikołaj z ciasteczkowymi medalami, czekoladowymi lizakami
i innymi smakołykami.

Po dwóch okrążeniach jako pierwsi na mecie stawili się spragnieni dobrej herbaty i innych łakoci starsi biegacze, wśród których byli najszybciej przebierający nogami panowie:
1. Robert Derda
2. Paweł Szczerbaty
3. Robert Dusza
oraz panie:
1. Joanna Zając (nazwisko zobowiązuje :D)
2. Teresa Domalewska
3.Sandra Laudien

Wśród 79 osób, które uczestniczyły w naszym parkrunie było trzech debiutantów i „Siedmiu Wspaniałych” rekordzistów. Gościliśmy turystów ze Szczecina, Grudziądza, Gorzowa oraz z nieco mniej odległych miejsc, już nie turystów ale naszych stałych bądź prawie stałych bywalców z Międzyzdrojów i niemieckiej części wyspy Uznam. Szczególnie ciepło przywitaliśmy biegaczy akcji „Wybiegajmy dzieciom uśmiech” czyli Morsy MIEDWIANIE, którzy od wczorajszej nocy, a dokładnie od 22:00, wspólnie z grupą „Biegacze Świnoujście” pokonują dystans 100 kilometrów po naszej wyspie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i wierzymy, że kolejne soboty spędzą także z nami. Szczegółowe wyniki biegu znajdziecie tu:
http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…
Fotorelacja z wydarzenia jest, jak zawsze dostępna na naszej stronie i mam nadzieję, że każdy znajdzie się na zdjęciach robionych przez zalatanych fotoreporterów Piotra, Jakuba i Tomasza.

Nasi wolontariusze od rana mieli naprawdę „ręce pełne roboty”, wiadomo, że nic się samo nie zrobi. Ktoś musi zaparzyć herbatkę, przywieźć i rozstawić sprzęt, dopilnować wszystkiego, pomierzyć czas, rozdać tokeny, poskanować, obsłużyć „parkrunowy bufet” (Monika i Arek Murawscy ogromne podziękowania za przepiękne ciasteczka-medale), posprzątać po biegu, wrzucić wyniki do systemu, zrobić notatkę, wrzucić zdjęcia i no i w ogóle ogarnąć to wszystko dlatego składamy wszystkim wolontariuszom, a było ich aż 22, ogromne podziękowania.
Dziękujemy także naszym stałym, lokalnym partnerom: Uzdrowisku Świnoujście S.A., Hotelowi „Trzy Wyspy” i Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu „HOL”.
A już za tydzień 127. parkrun na który Was zapraszamy!

Zespół parkrun Świnoujście

e: swinoujsciebiuro@parkrun.com
w: www.parkrun.pl/swinoujscie
w: www.parkrun.pl
FB: parkrun Świnoujście