Choszczno – POLICJANCI ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY

POLICJANCI ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31-latka, podejrzewanego o uprawę marihuany. W trakcie przeszukania pomieszczenia gospodarczego zajmowanego prze mężczyznę, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 224 krzaki oraz prawie 42 kg suszu konopi indyjskich.

Efektem pracy operacyjnej kryminalnych było zatrzymanie 31-latka, którzy jak ustalili śledczy, na terenie Choszczna ma uprawiać konopie indyjskie. Działania policjantów potwierdziły te przypuszczenia. W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę , kryminalni znaleźli i zabezpieczyli 224 krzaki, prawie 42 kg suszu konopi indyjskich, profesjonalne namioty z lampami, wentylatorami i instalacją nawadniającą

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających i uprawy konopi. Następnie prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 31-latka, do którego Sąd przychylił się w całości.