Dziesięć z sześćdziesięciu imprez w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków, odbędzie się w naszym regionie. Pomorze Zachodnie wspiera organizację wydarzeń.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

W tym roku, Grupa Azoty Przedszkoliada Tour na Pomorzu Zachodnim odbędzie się w czterech lokalizacjach – 10 lutego Stargard, 24 lutego Goleniów, 3 marca Police i 17 marca Szczecin. W imprezach weźmie udział około 4500 dzieci reprezentujących ponad 130 lokalnych przedszkoli.

Każda z imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to również zaangażowanie lokalnych instytucji i klubów sportowych. Najmłodsi będą mieli okazję realizować konkurencje sportowe w asyście sportowców z lokalnych klubów, wielokrotnie z najwyższych klas rozgrywkowych.

Pierwsza impreza Przedszkoliada Tour na Pomorzu Zachodnim odbyła się w 2011 roku w Szczecinie. Wówczas wzięło w niej udział około 150 Aktywnych Przedszkolaków z 9 placówek. W ciągu siedmiu lat obecności Przedszkoliada Tour na Pomorzu Zachodnim, w imprezach wzięło udział ponad 10 000 przedszkolaków.