„Aby ruch był funkcjonalny, najpierw musi być możliwy do wykonania” – tak brzmi motto przyświecające warsztatom, które odbędą się 30 grudnia w Studio Fitness FORMA.

Warsztaty poświęcone będą treningowi uzupełniającemu w sportach wytrzymałościowych. Główna uwaga poświęcona będzie trzem najbardziej popularnym dyscypliną wytrzymałościowym na wyspie, czyli bieganiu, kolarstwu i triathlonowi.

Celem organizatorów jest uświadomienie i pokazanie uczestnikom, że ruch to nie czynność, która zachodzi w „nodze”, „ręku”, czy biodrze i wykonana w obojętnie jaki sposób pozwala na efektywną, bezpieczną aktywność fizyczną. Praca z zawodowcami, którzy na sportowych arenach Europy i Świata walczą o jak najlepsze wyniki w dużym stopniu opiera się właśnie o naukę jak najbardziej efektywnego, funkcjonalnego ruchu. Organizatorzy warsztatów propagują właśnie takie podejście.

Swobodny, zdrowy, wykonany w odpowiednim wzorcu ruch minimalizuje powstawanie kontuzji. Na warsztatach zostaną zaprezentowane ćwiczenia, wzmacniające CORE, czyli mięśnie stabilizujące ciało w okolicy brzucha i miednicy, dzięki którym jesteśmy w stanie uprawiać sport bezpieczniej i przede wszystkim bardziej efektywnie.

Nie zabraknie podstawowej wiedzy, w jaki sposób radzić sobie z najczęstszymi kontuzjami. Dzięki wsparciu firmy BLACKROLL, która jest producentem wysokiej klasy sprzętu rehabilitacyjno-sportowego, zostaną pokazane sposoby autoterapii.

Cały ogrom wiedzy zostanie przedstawiony przez fizjoterapeutę, który codziennie wspiera zawodników Triathlonu i zawodową drużynę kolarską – Mateusza Wyszyńskiego
https://www.facebook.com/fizjoterapeuta.wyszynski/ i trenerkę ze świnoujskiej „FORMY” – Sylwię Korcz https://m.facebook.com/FORMAStudioFitnessSwinoujscie/

Poniżej przedstawiamy przykładowe ćwiczenia, które każdy z Państwa może wykonać w domu i wpleść do swojego treningu.

Poniższe ćwiczenie to idealne połączenie technik i oszczędności czasu. Podczas kilku połączonych ze sobą ruchów rozciągane są mięśnie miednicy, dzięki czemu zyskiwana jest lepsza mobilność i zakres ruchomości w stawie biodrowym (chodzi tutaj przede wszystkim o mięsień biodrowo-lędźwiowy). Rozciąganie mięśnia czworogłowego (jeden z silniejszych w naszym ciele), mobilizacje stawu skokowego i rozciąganie mięśnia piszczelowego przedniego (często odpowiedzialny za bóle przedniej części piszczeli). Polecamy wykonać 3-4 sekwencje ruchów na prawą i lewą stronę.

https://youtu.be/p9wJikrwcY4

Kolejne to ćwiczenie jest na wzmocnienie grupy kulszowo-goleniowej. Grupa kulszowo-goleniowa (mięśnie znajdujące się z tylu uda), to często słaby punkt biegaczy i kolarzy, przyczyna kontuzji. Ćwiczenie jest dosyć proste, najważniejsze to utrzymanie wyprostowanego tułowia. Idealne do wzmocnienia mięśni tylnej grupy uda. Zdecydowanie powinno zostać wpisane do Waszego treningu! Polecamy wykonywanie w 3-4 seriach po 14 powtórzeń na każdą nogę.

https://www.youtube.com/watch?v=RY3U2ZOPj1s

Zainteresowany uczestnictwem w szkoleniu? Spiesz się ! Zapisy tylko do jutra a zostały ostatnie 4 miejsca!

Rejestracji miejsca można dokonać pisząc na fb, wypełniając formularz kontaktowy na stronie www.formastudiofitness.com lub dzwoniąc pod numer telefonu 782486947.

Do zobaczenia już w najbliższą sobotę o 17:00 w Studio Fitness FORMA

Do zobaczenia w FORMIE 👋
Sylwia Korcz