W sobotę (11.08.2107) 57. parkrun okazał wyjątkowy… „bańkowo-mydlany”, pełen radości, kolorów i dobrej zabawy. Pogodę, biegacze specjalnie zamówili na ten dzień, było, bezdeszczowo i w miarę ciepło. Radosna atmosfera emanowała od wszystkich, uczestnikom przyświecało hasło: jest parkrun jest super zabawa.

była – Zuzia, Aneta i Ania uwijały się przy bańkach. „Jedna za drugą jak balon pęka za nią już sobie leci następna, potem kolejna i tak do skutku pędzą szalone, lecz po cichutku”.

W sobotę w parkrunie uczestniczyli zawodnicy z Hagen, Świdnicy, Szczecina, Zielonej Góry, Poznania, Zgorzelca, Krakowa, Gdańska, a także z niemieckiej części Wyspy Uznam. Zawitali też zawodnicy z parkrun Żary.
Rozgrzewkę przed biegiem przeprowadziła Ania Górska. Na starcie stanęło 101 osób i rower bezpieczeństwa, czyli Waldemar Szczęsny.

Pierwszy na mecie pojawił się Kamil Stępień z czasem 18:20, drugi był Jacek Giba 18:46 a trzeci Robert Derda 18:54. Wśród kobiet jako pierwsza przybiegła Agnieszka Dudaniec-Terkowska z czasem 22:33, druga była Karolina Romańska 23:28 a trzecia Małgorzata Toroń 23:41.

26 osób poprawiło swoje rekordy trasy, a 23 osoby po raz pierwszy brały udział w biegu. Zespół parkrun gratuluje wszystkim uczestnikom biegu i życzy następnych udanych startów w świnoujskim parkrunie.

Szczegółowe wyniki biegu znajdziecie tu:http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…

Biegi wspiera Uzdrowisko Świnoujście, Hotel” Trzy Wyspy”, Stowarzyszenie Trzeźwościowe „HOL” oraz niezawodni wolontariuszom, którzy zawsze są chętni do pomocy.

Zespół parkrun Świnoujście